Laptop Şarj Girişi (Soket) Arızaları ERSEN TEKNOLOJİ

Açıklama

Laptop Şarj Girişi (Soket) Arızaları

Dizüstü bilgisayarlarla ilgili en yaygın sorunlardan biri cihazın şarj olmamasıdır. Pil bittikten sonra, güç düğmesine bastığımızda dizüstü bilgisayar açılmıyorsa, çoğu zaman bu, arızalı bir adaptörden yada şarj giriş yerinin bozuk olmasından kaynaklanır.

Bu hasar, anakarta veya diğer bileşenlere zarar verebileceğinden tehlikelidir. Eğer fabrika hatası değilse, bunun nedeni adaptörün yanlış kullanılmasıdır. Fişe takılan güç kablosu dizüstü bilgisayara güç sağlar. Herhangi bir yönde baskı yapmadan gevşek ve serbest olmalıdır .

Acer Laptoplarda Şarj Girişi Nasıl Bozulur ?

 

• Uzatıldığında, çekildiğinde yada fişini çekmek için dizüstü bilgisayarın kablosuna basınç uygulanır ve yavaş yavaş kırılır. Adaptör kablonuz elektrik prizine yetişmiyorsa fazla zorlamayın ve uzatma kablosu kullanın.

• Aynı derecede önemli bir hata, dizüstü bilgisayara şarj cihazı takılıyken taşımak, odadan odaya götürmek ya da torbaya koymak soket kırılma şansını arttırır. Bu şekilde her harekette çok fazla baskı uygularsınız. 

• Şarj cihazını sık ve gereksiz söküp takmalar aşınmaya ve yıpranmaya neden olur. Şarj cihazının, duvar prizini duvardan çıkararak şarj etmeyi durdurmak en iyisidir.

• Doğru voltaj ve amper değerlerini karşılamayan ve orjinal olmayan adaptör kullanırsanız da soket girişinde hasarlar meydana gelebilir.

Acer Laptoplarda Şarj Girişi Bozulunca Ne Yapmalıyız ?

 

Dizüstü bilgisayardaki şarj girişinin zayıf teması ve zorlanması, diğer birçok arızadan sorumludur. İhmal edebileceğimiz bir şey değildir. Zorla şarj etmeye çalışmak soket girişini zorlamak, sağa sola çekiştirmek oldukça zararlıdır. Bu şekilde yapılan zorlamalar anakartta kısa devrelere neden olabilir. Bu durumda ilk yapmanız gereken bilgisayarınızı kullanmayı bırakmak ve fişini çekmektir. Ayrıca şarj girişi sorunu nedeniyle servisimize gelen dizüstü bilgisayarınızın genel durumunu bilmek için, diğer bileşenlerin de kontrol edilmesi gerekir.

Kadıköy bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar teknik servis
Kadıköy notebook tamiri
Kadıköy notebook servisi
Kadıköy adsl modem kurulumu
Kadıköy yerinde bilgisayar teknik servisi
Kadıköy bakım sözleşmesi
Kadıköy masaüstü bilgisayar servisi
Kadıköy dizüstü servisi
Kadıköy bilgisayar tamiri
Kadıköy notebook yedek parça
Kadıköy teknik servisi
Kadıköy bilgisayar bakım anlaşması
Kadıköy notebook formatı
Kadıköy notebook ekran tamiri
Kadıköy notebook teknik servisi
Kadıköy laptop lcd tamiri
Kadıköy laptop tamiri
Kadıköy laptop servisi
Kadıköy laptop teknik servisi
Kadıköy network(ağ) kurulumu ve desteği
Kadıköy bilgisayar satışı
Kadıköy pc bakımı
Kadıköy bilgisayar yedek parçası
Kadıköy notebook satışı
Kadıköy kurumsal bakım anlaşması
Kadıköy data(veri) kurtarma
Kadıköy bilgisayarcı
Kadıköy pc teknik servisi
Kadıköy pc tamiri
Kadıköy yerinde bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar bakımı
Kadıköy bilgisayar format servisi
Kadıköy evlere bilgisayar servisi
Kadıköy iş yerlerine bilgisayar servisi
Kadıköy pc servisi
Kadıköy format atma

ERSEN TEKNOLOJİ

ersen teknoloji


Teknik Özellikler

sahibinebak.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sponsorlu Bağlantı