İşlemci Nedir? Ne İşe Yarar? ERSEN TEKNOLOJİ

Açıklama

İşlemci Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir işlemci veya "mikroişlemci", bilgisayarlarda ve diğer elektronik aygıtlarda bulunan küçük bir yongadır. Temel işi girdi almak ve uygun çıktıyı sağlamaktır. Bu basit bir görev gibi görünse de modern işlemciler saniyede trilyonlarca hesaplama yapabilir.

Bir bilgisayarın merkezi işlemcisi, CPU veya "merkezi işlem birimi" olarak da bilinir. Bu işlemci, fare ve klavye girişi işleme ve çalışan uygulamalar gibi tüm temel sistem talimatlarını yerine getirir. Çoğu masaüstü bilgisayar, her ikisi de x86 işlemci mimarisini kullanan, Intel veya AMD tarafından geliştirilen bir CPU içerir. Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi mobil cihazlar Intel ve AMD CPU'ları kullanabilir, ancak ARM veya Apple gibi şirketler tarafından geliştirilen özel mobil işlemcileri de kullanabilir.

Modern CPU'lar genellikle talimatları işlemek için birlikte çalışan birden fazla işleme çekirdeği içerir. Bu "çekirdekler" tek bir fiziksel birimde bulunurken, aslında bireysel işlemcilerdir. Eğer bir sistem izleme ile bilgisayarınızın performansını görmek Aslında, yardımcı program gibi Windows Görev Yöneticisi (Windows) veya Activity Monitor (Mac OS X), her işlemci için ayrı grafikler göreceksiniz. İki çekirdek içerir işlemci olarak adlandırılan çift çekirdekli dört çekirdek sahip olanlar olarak adlandırılırken, işlemci dört çekirdekli işlemci. Bazı üst düzey iş istasyonları, tek bir makinenin sekiz, on iki veya daha fazla işlem çekirdeğine sahip olmasını sağlayan birden fazla çekirdeğe sahip birden fazla CPU içerir.

Merkezi işlem ünitesinin yanı sıra, çoğu masaüstü ve dizüstü bilgisayar da bir GPU içerir. Bu işlemci, bir monitörde çıktısı bulunan grafikleri oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır. Masaüstü bilgisayarlarda genellikle GPU'yu içeren bir ekran kartı bulunur; mobil cihazlarda ise genellikle ana karta entegre edilmiş bir grafik yongası bulunur. Sistem ve grafik işleme için ayrı işlemciler kullanan bilgisayarlar, grafik yoğun uygulamaları daha verimli bir şekilde ele alabilir.

Kadıköy bilgisayar teknik servisi
Kadıköy bölgesi için verdiğimiz hizmetler aşağıda belirtilmiştir ;

Kadıköy bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar teknik servis
Kadıköy notebook tamiri
Kadıköy notebook servisi
Kadıköy adsl modem kurulumu
Kadıköy yerinde bilgisayar teknik servisi
Kadıköy bakım sözleşmesi
Kadıköy masaüstü bilgisayar servisi
Kadıköy dizüstü servisi
Kadıköy bilgisayar tamiri
Kadıköy notebook yedek parça
Kadıköy teknik servisi
Kadıköy bilgisayar bakım anlaşması
Kadıköy notebook formatı
Kadıköy notebook ekran tamiri
Kadıköy notebook teknik servisi
Kadıköy laptop lcd tamiri
Kadıköy laptop tamiri
Kadıköy laptop servisi
Kadıköy laptop teknik servisi
Kadıköy network(ağ) kurulumu ve desteği
Kadıköy bilgisayar satışı
Kadıköy pc bakımı
Kadıköy bilgisayar yedek parçası
Kadıköy notebook satışı
Kadıköy kurumsal bakım anlaşması
Kadıköy data(veri) kurtarma
Kadıköy bilgisayarcı
Kadıköy pc teknik servisi
Kadıköy pc tamiri
Kadıköy yerinde bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar bakımı
Kadıköy bilgisayar format servisi
Kadıköy evlere bilgisayar servisi
Kadıköy iş yerlerine bilgisayar servisi
Kadıköy pc servisi
Kadıköy format atma

ERSEN TEKNOLOJİ

ersen teknoloji


Teknik Özellikler

sahibinebak.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sponsorlu Bağlantı