Bilgisayar Tamiri Nedir? ERSEN TEKNOLOJİ

https://www.sahibinebak.com/ Erdi Öztürk

  • Cep
    0 (532) 179 56 94
Mesaj Gönder
Açıklama

Bilgisayar Tamiri Nedir?

Bilgisayar tamiri, günlük hayatımızda işlerimizi kolaylaştıran bilgisayarlarımızın yanlış kullanım ya da donanımsal arızalar sebebiyle bozulması ve bu bozulan bilgisayarların uzman teknik servisler tarafından gerekli tamirlerinin yapılması işlemidir.

Konusunda tecrübeli bilgisayar tamiri yapan teknik servisler ile bozulan bilgisayarlarımızı tamir ettirdikten sonra günlük kullanımımıza geri dönebiliriz. Günlük yaşantımız arasında bilgisayarların yeri ve önemi çok büyüktür. Gün içerisinde bilgisayarlar yardımı ile insan aklının ve mantığının uzun süreler sonunda çözebileceği ya da yapabileceği işlemleri çok hızlı bir biçimde halledebiliriz.

Bilgisayar yardımı ile günlük raporlar, yazışmalar, internet aramaları, web sörf (web sitelerini gezinme), oyun oynama, film izleme gibi birçok işlemi yapmaktayız. Bu yüzden bilgisayar kullanımı yaşantımızın hemen hemen her alanında kendisine yer bulmuştur. Yanlış kullanım ya da donanım arızaları nedeniyle bozulan bilgisayarlar tamir edilebilirler. Yenisini almadan önce mutlaka bozulan bilgisayarlarınızı güvendiğiniz ya da bilgisayar tamiri konusunda tecrübeli olduğuna inandığınız bilgisayar teknik servislerine götürmelisiniz.

Bilgisayar kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunlar nelerdir?

Aşırı ısınma:Bilgisayarlar işlem yapabilmek için elektriğe ihtiyaç duyarlar. Elektrik sayesinde bilgisayarlarda bulunan işlemciler çalışır ve onlardan istenilen işlemleri hatasız bir şekilde yerine getirir ve işlemciler ısınır. Isınan işlemcileri soğutmak için işlemci fanları sürekli olarak dönmektedir. Aşırı ısınma sebepleri genellikle notebook kullanıcıları tarafından şikayet edilir. Genellikle de kullanıcılar bilgisayarlarını işlemci fanlarının hava almayacağı şekillerde kullandıkları içindir. Örnek vermek gerekirse yatakta ve yastık üzerinde kullanım ısınma sorunlarını ortaya çıkarır.

İşletim sistemi arızaları:Bilgisayarlar gerçek dünya ile bağlantı kurabilmek için işletim sistemlerine ihtiyaç duyarlar. WindowsLinux ve MacOS birer işletim sistemidir. İşletim sistemleri yazılımlardan oluşur herhangi bir sistem dosyasının silinmesi, değiştirilmesi ya da bozulması işletim sistemlerinin doğru çalışmamasına sebep olur. Çözümü çok basit olan bir problemdir.  Bilgisayar tamiri yapan teknik servisler işletim sistemi arızalarını genellikle bilgisayarlara “format” atarak çözmektedirler. Format atmayı kısaca; işletim sisteminin baştan kurulması olarak açıklayabiliriz.

Donanımsal arızalar:Bilgisayarlar her bir görev için farklı tasarlanmış donanımları kullanırlar. Örneğin sabit disk verilerimizi kayıt etmemize olanak sağlar. Ekran kartı ise grafiksel işlemler yaparken kullanılır örneğin oyun oynamak ve film izlemek gibi. Donanım arızalarının nasıl ve ne zaman oluşacağı önceden tahmin edilemez. Elektrik dalgalanmaları ve sıvı temasları donanımları bozabilir. Donanım arızalarında tamir edilebilen ve tamir edilemeyen parçalar bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse üzerine sıvı dökülmüş bir ekran kartını tamir etmek yenisini almaktan daha maliyetlidir. Anakart üzerinde bulunan chipsetlerin tamiri mümkündür ve maliyet olarak yenisini almaktan daha ucuzdur. İşlemlerimizi daha hızlı yapmamızı sağlayan ram diye adlandırılan parçaların tamirleri mümkün değildir.

Kadıköy bilgisayar teknik servisi
Kadıköy bölgesi için verdiğimiz hizmetler aşağıda belirtilmiştir ;

Kadıköy bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar teknik servis
Kadıköy notebook tamiri
Kadıköy notebook servisi
Kadıköy adsl modem kurulumu
Kadıköy yerinde bilgisayar teknik servisi
Kadıköy bakım sözleşmesi
Kadıköy masaüstü bilgisayar servisi
Kadıköy dizüstü servisi
Kadıköy bilgisayar tamiri
Kadıköy notebook yedek parça
Kadıköy teknik servisi
Kadıköy bilgisayar bakım anlaşması
Kadıköy notebook formatı
Kadıköy notebook ekran tamiri
Kadıköy notebook teknik servisi
Kadıköy laptop lcd tamiri
Kadıköy laptop tamiri
Kadıköy laptop servisi
Kadıköy laptop teknik servisi
Kadıköy network(ağ) kurulumu ve desteği
Kadıköy bilgisayar satışı
Kadıköy pc bakımı
Kadıköy bilgisayar yedek parçası
Kadıköy notebook satışı
Kadıköy kurumsal bakım anlaşması
Kadıköy data(veri) kurtarma
Kadıköy bilgisayarcı
Kadıköy pc teknik servisi
Kadıköy pc tamiri
Kadıköy yerinde bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar bakımı
Kadıköy bilgisayar format servisi
Kadıköy evlere bilgisayar servisi
Kadıköy iş yerlerine bilgisayar servisi
Kadıköy pc servisi
Kadıköy format atma

ERSEN TEKNOLOJİ

ersen teknoloji


Teknik Özellikler

sahibinebak.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sponsorlu Bağlantı

Bu ilan 8721. kez ziyaret edilmiştir.