BRESSE YARKA SATIŞI

https://www.sahibinebak.com/ Mustafa özdemir

  • Cep
    0 (532) 581 34 00
Mesaj Gönder
Açıklama

BRESSE YARKA SATIŞI

BRESSE YARKALARIMIZ TÜRKİYE NİN TÜM BÖLGELERİNE OTOBÜS İLE GÖNDERİLİR ,ULAŞIM ALICIYA AİTTİR , 

TESLİMAT BİLGİSİ İÇİN  WHATSAPP & TEL :    0 532 581 3400

 

GÖNDERİM

1 adet karton koli 5 Adet Yarka almaktadır ,Gönderme ücreti alıcıya aittir ,şehir dışına gönderme ücreti koli başına 70 TL. alınmaktadır.

Yarka alımlarında alt sınır 5 adettir ,daha fazla alabilirsiniz Şehir dışından hayvan alacak müşterilerimiz aldığı hayvanları otobüs firması ile gönderilmesini kendi üslendiğinde gönderme ücreti ödemesine gerek yoktur. 

 

ŞEHİR DIŞI HAYVAN SİPARİŞİ VE TESLİMİ İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

1- İstediğiniz yarka sayısının stokta bulunup bulunmadığını telefon veya mail ile öğrenin.

2- İstediğiniz yarkaların tutarını ve gönderme ücretini banka hesap numaralarına yatırabilirsiniz veya online sipariş verebilirsiniz.

3- Telefon ya da mail ile istediğiniz hayvanların ücretlerini yatırdığınızı bildirip Firmamıza isim soyadı telefon numaranızı ve bulunduğunuz şehri bildirin.

4- Siparişinizin tutarı Banka hesabına veya online sipariş verdikten sonra en geç 7 gün içerisinde hayvanlarınızı gönderip bulunduğunuz şehrin terminalinde karşılayacağınız otobüs firmasının ismi-plakası ve saati size bildirilecektir.

BRESSE TAVUK ÖZELLİKLERİ : 

Bresse tavugu Fransızların gururu Dünyanın en lezzetli kanatlılarından Bresse tavukları, Fransa'da çok özel koşullarda, devletin sıkı denetimi altında yetiştiriliyor Fransa'nın Bresse tavuğu, etli göğsünün üzerinde Fransız bayrağı renklerinde kocaman bir etiketle satılıyor ve Fransızlar değil bundan rahatsız olmak, tavuklarıyla gurur duyuyor. Mavi ayaklı, bembeyaz tüylü, kıpkırmızı ibikli bu tavuk, tavukların prensi; Apelasyon adı verilen sıkı bir kontrol sistemi ile taklitlerinden korunuyor ve bu, dünyada tavuk için oluşturulmuş tek apelasyon sistemidir.

Fransızların tavuğa düşkünlükleri 16. yüzyıla dayanıyor. Fransa Kralı IV. Henri; her köylü ailenin, her pazar sofrasında tavuk yemesini buyurmuş. Bu isteği tam olarak yerine gelmese de, 'Tavukçu Kral' lakabıyla tarihe geçmiş, halk da tavuk etine alışmış. Savoy Krallığı sınırlarında 1272 yılından beri yetişen Bresse tavuğunu 1600 yılında yaptığı savaşta Fransa'ya kazandıran da IV. Henridir. 

Fransa devleti 1957 yılında aldığı bir kararla 40 kilometreye 100 kilometrelik küçücük bir bölgeye ait, eti son derece lezzetli, ırkının saflığı, yetiştirilmesi, beslenmesi ve satışı için büyük devlet tesvikleri verildi.

1 tavuga 10 METREKARELİK ÇAYIR Resmi denetim altında tutulan kuluçka tesisleri, bir günlük Bresse civcivlerini, resmi lisanslı 500 üreticiye satıyor, onlar da en geç 35 günlükken civcivleri kümesten çıkarıp, araziye salıveriyor. Her tavuğa, toprağında solucanların, böceklerin yaşadığı, en az 10 metrekare çayırlık alan tahsis edilmesi zorunludur. Genleriyle oynanmamış mısır ya da buğday ve peynir loru da yiyen tavukların yaşadığı tesislerin kapasitesi 500 tavukla sınırlı. İki otlak arasında bir çayırlık da nadasa bırakılıyor. Kesimden önce 21 gun loş işikli kafeslerde peynir suyu sut ve arpa unundan olusmus yem ile besiye cekiliyor.Sıradan bir fabrika tavuğu, 45 günde kesime hazır hale gelirken; 2,5 kiloluk bir Bresse için bu süre tam dört aydir . 

Bresse tavukları baş ve ayaklarıyla birlikte satılıyor ve kafa tüyleri yolunmadan bırakılıyor. Satıştan önce dükkan sahipleri hayvanın boyun tüylerini fön ile kabartıp daha gösterişli hale getiriyorlar. Bütün bu çabalar, ağzının tadını bilen tavuk severler için. Zira Bresse tavukları gerçekten de dünyanın en lezzetli kanatlıları arasında ve tamamına yakını Fransa'da, lüks restoranlara ve ziyafet sofralarında tuketiliyor.bresse tavuk yetiştiriciliği  bresse civciv fiyatı  bresse tavuk ırkı özellikleri  bresse civciv satışı  bresse ne zaman yumurtlar  bresse tavuk özellikleri  bresse gauloise özellikleri  bresse tavuk fiyatı  bresse horoz  bresse civciv  bresse yumurta  bresse yumurta satışı  fransız bresse tavuğu bresse eti etlik tavuk kaliteli etlik tavuk  satılık bresse tavuk  bresse yarka  satılık tavuk  satılık bresse horoz  fransız tavuğu bresse nerede satılır  bresse tavuk yumurta verimi  bresse tavuk yarka satışı  gauloise bresse gauloise bresse tavuk  tavuk  horoz  civciv  yarka  ferik  tavukçu  tavukculuk   çiftlik  tarım  hayvancılık  kanatlı  kuş

bresse, yumurta, kuluçka, damızlık, döllü, tavuk, horoz, civciv, yarka


Teknik Özellikler

sahibinebak.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, veya ilan sahiplerinin hesap profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sponsorlu Bağlantı