BACA DUMAN KOKUSUNA KARŞI ELEKTRO STATİK FİLTRE ESP

Firmabak.com
Açıklama

ELEKTROSTATİK FİLTRE

 

Mutfak davlumbazı içinde paslanmaz çelikten yapılan filtreler emiş kanallarına doğru hareket eden alevlere karşı bir bariyer görevi görür.Bu filtreler pişirme işlemi sırasında oluşan büyük parçacıkların tutulmasın ı sağlarlar.Ama yağ parçacıkları,pişirme dumanı,yağ buharı ve kokunun tutulmasında etkili değildirler.Bu kirletici etkenler,kanallarda,fanlarda,binaların çatı ve yan duvarlarında birikebilirler.Bunlar son derece yanıcıdırlar ve sık sık yangınlara neden olabilirler.

 

 EAN Serisi cihazlar yüksek performansıyla bu hava kirleticilerin ve yangın tehlikesinin etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.Aynı zamanda rahatsız edici duman ve kokuları yok eder,egzost kanallarında yapılması gereken temizlik ve bakım işlemlerini azaltır.İyileştirilmiş hava daha sonra istenirse mutfak davlumbazına yeniden sirküle edilebilir veya sokak ya da çatı düzeyinde binanın dışına atılır.

 

AOM EAN Serisi cihazlar Elektrostatik Çökelme(ESP) prensibi ile dizayn edilmiştir.ESP prensibiyle ince partiküller bir toplayıcı hücre içine çökeltilir. ASHRAE standartlarına uygun olarak0,01 micron büyüklüğündeki partiküller için %95 verim alınır.Çift cihaz yanyana kullanılarak bu verim %99’a çıkarılır.

 

yağ duman kontrolü

 

yağ duman kontrolü

 

 

MONTAJ

 

AOM Elektrostatik Filtre mümkün olduğunca mutfak davlumbazına yakın monte edilmelidir.Böylece elektrostatik filtrenin takılı olduğu yerden itibaren kanalların içinde yağ birikmesi olmayacağından herhangi bir temizlik işlemine gerek kalmayacaktır.

 

AOM Elektrostatik Filtrenin davlumbaza,genişliği en az 300 mm olacak plunium kutusu ile monte edilmesi gerekmektedir..Bu bağlantı şekli cihazın bakımı ve temizliğinin yapılması için en uygun pozisyondur.

 

AOM Elektrostatik Filtre kolaya temizlenebilmesi için erişimi kolay bir yere monte edilmelidir.

 

Eğer AOM Elektrostatik Filtre davlumbaza yakın bir yere monte edilemiyorsa cihazın emiş ve çıkış tarafında en az 1 metrelik düz kanallarla bağlantı yapılmalıdır.Bu durum hava temizleme hücresinin içinde dengeli bir hava akışı sağlar.

 

AOM Elektrostatik filtre yatay olarak monte edilmelidir.

 

AOM Elektrostatik filtre ,hava akışı soldan sağa olacak şekilde monte edilmelidir.

 

AOM Elektrostatik filtrenin kapasitesi doğru seçilmelidir.

 

 

AOM Elektrostatik Filtre Aspiratör çalıştığında otomatik olarak devreye girecek şekilde elektrik sistemi dizayn edilerek monte edilmelidir.


Teknik Özellikler

Bu ilan 1848. kez ziyaret edilmiştir.
Sponsorlu Bağlantı
sahibinebak.com