Çankaya Güvenevler'de Sahibinden Satılık 3+1 Daire

 • 430.000 TL
 • Ankara / Çankaya / Güvenevler Mahallesi
   • İlan No105160354
   • İlan Tarihi 30 Nisan 2021
   • Emlak TipiSatılık Daire
   • Eşyalı Hayır
   • m² (Brüt) 110
   • m² (Net) 100
   • Oda Sayısı 3+1
   • Banyo Sayısı 1
   • Bina Yaşı 21-25 arası
   • Bina Kat Sayısı 4
   • Bulunduğu Kat Yüksek Giriş
   • Isıtma Merkezi Sistem
   • Krediye Uygun Evet
   • Yapının Durumu İkinci El
   • Yapı Tipi Betonarme
   • Kimden Sahibinden
   • Site İçerisinde Hayır
   • Öğrenciye/Bekara: Evet
   • Takaslı Hayır
   • Aidat 380
Firmabak.com
Açıklama

Çankaya Güvenevler'de Sahibinden Satılık 3+1 Daire

Çok Kullanışlı ve Ayrıcalıklı Özelliklere Sahip Özel Bir Daire

Ankara Çankaya’da, Aşağı Ayrancı Hüseyin Onat Sokakta bulunan evimizin kullanışlı ve ayrıcalıklı özellikleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Önemli Bilgilendirme: İlanımızda yer alan ve evimizin tüm detaylarını aktardığımız ve karar vermenize yardımcı olacak, sesli anlatımlı ev tanıtım videosunu mutlaka seyretmenizi tavsiye ediyoruz.

Ev Tanıtım Videosu: https://youtu.be/Y1pJO3ly6ws

Not: Dairemiz satış sonrası hemen boşaltılacaktır. (Mümkün olan en kısa zamanda, en fazla bir ay içinde)

Salonumuzda bulunan cam tablolar özel üretim olup, hepsi titizlikle seçilmiştir. Talep etmeniz halinde bir adet kanvas, 10 adet cam tablomuz salonda bırakılacaktır.

Evimiz yüksek giriş olup, (yandan ikinci kat olup) merdiven çıkma zahmetine katlanmadan, hemen evinizin önüne park edebilme konforuna sahiptir. Aşağıda iki kat bulunduğundan, giriş kat olarak değerlendirilmesi vahim bir hatadır. Doğru tabir: "GİRİŞ KAT AVANTAJINA SAHİP, İKİNCİ KAT!" olmalıdır. Zaten giriş katlar güvenlik riski veya katın toprakla teması nedeniyle makbul görülmez. Fakat aşağıda iki kat olunca, dairenin her tarafı demirle çevrilmişse, karşı çaprazında karakol varsa ve çelik kapının arkasına kale kapısı tabir edilen süper güvenlik kilidi takılmışsa o giriş kata giriş kat denilmez, "yüksek ve güvenli giriş" denilir.

Ayrıca evin hem içi, hem dışı yenilenmiştir. Apartmanın boyaları ve silistresi daha yeni yapılmıştır. Evin içi ise, tamamen yenilenmiştir. Şöyle ki:

1- Mutfak dolapları, tezgâhı, yer ve duvar fayansları,

2- Tuvalet ve banyo fayansları ve

3- Duşakabin birkaç sene önce sıfır olarak yapılmıştır.

4- Evin elektrik ve su tesisatı komple yenilenmiştir. Toprak hattı çekilmiş ve tüm prizler yenilenmiştir.

5- Eski su boruları yenisiyle değiştirilmiştir.

6- Mutfağımıza Luxel (Kumtel) marka, sıfır (faturalı-garantili) İkili ankastre set (Ocak-Davlumbaz) takılmıştır. Bu yeni durumda evin fiyatı olarak belirlenen 430 lira daha da makul hale gelmiştir. Kesin ve ciddi alıcılar için ancak 420'ye kadar inebileceğimi, satış fiyatının doğru olarak bildirilmesini istediğimi (tapu harcı 400 için 8000 liradır) bildirmek isterim. 

Salonumuz ve yatak odamızda dekoratif duvar kağıdı mevcuttur. Diğer alanlarda ise duvar kağıdı desenli, dekoratif boyayla birkaç sene önce boyanmıştır. Pencereler ahşap ve çift kat ısı camdır. Evin ısınma sorunu yoktur. Dış kapı çeliktir ve kale kapısı tabir edilen çift taraflı süper güvenlik kilidiyle sağlamlaştırılmıştır. Her iki tuvalet de, yavaş kapanan kapaklara sahip, Vitra marka ve alafranga tuvaletlerdir.

Mobilyacı olan babamdan bana intikal eden bu evdeki vestiyer, banyo dolabı ve yatak odası dolapları kendisi tarafından el işçiliğiyle özel olarak üretilmiştir. Bu üç malzeme de hem kalite, hem kullanışlılık açısından her yerde bulamayacağınız özelliktedirler.

Gelelim evin kapılarına. Evin kapıları, dekoratif buzlu cama sahip olması nedeniyle ve eve zarar vermemek maksadıyla aynen korunmuştur.

Fotoğraf ve videolardan fark edeceğiniz gibi, mevcut alanın iyi kullanılmış olması nedeniyle, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Arabanızın her an gözünüzün önünde olacağı, merdiven çıkma zahmetine katlanmayacağınız, çok kullanışlı ve konforlu olan dairemiz için, iki taraf için de adil olacağını düşündüğümüz bir fiyat belirledik. Alacak kişiye şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz ve çok memnun kalacağınıza inanıyoruz.

CİDDÎ ALICILAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bu yeni durumda (ankastre mutfak setinin takılmasıyla) evin fiyatı olarak belirlenen 430 lira daha da makul hale gelmiştir. Kesin ve ciddi alıcılar için ancak 420'ye kadar inebileceğimi, tapu satışında, satış fiyatının doğru olarak bildirilmesini istediğimi (tapu harcı 400 için 8000 liradır) bildirmek isterim. Ayrıca satış işleminin, her iki tarafın güvenli alım-satım yapmasını sağlayan, Emlak Katılım Bankası'nın bir hizmeti olan "Tapu Güvenilir Hesap" veya Tapu Müdürlüğü'nün iştirakıyle verilen bir hizmet olan "Taputakas" sistemiyle gerçekleştirilmesini istediğimi bildirmek isterim. (Bu sistemi kullanmanın maliyeti her iki taraf için de 70 liradır. Mevcut güvenli satış yöntemleri içinde en makul ücretlisidir.)

EVİMİZLE İLGİLİ SORULAN SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR

En önemli ve samimi olarak cevap vermekten çekinmeyeceğim soru şu: “Bu kadar mükemmel bir evi niye satıyorsunuz?”

Cevabım: Mecburî bir ihtiyaç sebebiyle… Annem de hiç istemiyor satmamı ve başta çok itiraz etti ve ben de daha düne kadar kesinlikle satmayı düşünmüyordum ve normal şartlarda asla satmazdım ama… %53 engelliyim ve hastalıklarım nedeniyle erken emeklilik hakkım var. Çalıştığım yer ise kurumumun en yoğun dairesinin en yoğun bölümü. Defalarca dilekçe vermeme ve raporumu göstermeme rağmen sonuç alamadım. İşte bu dayanılmaz durumdan kurtuluş çaresi olarak evimi satarak düşük emeklilik maaşına ilave gelir olması için evimi satmaya karar verdim. Yakın zamanda eşimden boşandığımdan evin bir odası boşaldı. Ben de anneme yakın, Dikmende 2+1 makul fiyatlı bir eve çıkmaya karar verdim. Durum budur.

“İnsaat Türü betonarme mi?”

Evet. Tapu kayıt bilgisinde “mesken ve beton” olarak mahiyeti belirtilmiş.

“Odalar bağımlı mı?”

Hayır. Tüm odalar, mutfak ve salon birbirinden bağımsızdır.

“Fiyatı gayet makul. Hayırlısı olsun şimdiden alana.”

Teşekkür ederiz. İnşallah dediğiniz gibi iki taraf için de adil bir fiyat belirlemişizdir. Bu arada pazarlık payını ve masrafları (emlakçı ve tapu harcını-8000+8000=16.000 tutuyor) hesaba katarak 430 olarak fiyatı belirledik ama bana en azından 410 lira kalsa yeter. (emeklilik parası olacağından bu fiyattan aşağıya düşmesini istemiyorum.) Emlakçı olsa  425, emlakçı olmazsa 420’ye kadar düşmesini memnuniyetle kabul  edebilirim. Tüm işlemleri ve güvenli emlak alış-satış yöntemlerini  öğrendim, kimsenin yardımı olmadan, her iki tarafın bilgi ve kontrolü  dahilinde satışı gerçekleştirebilecek bilgiye sahibim. Bana müracaat  etmeniz yeterli. 

“Yüksek giriş yazmışsınız ama fotoda öyle değil yerden bir gibi yürüyerek camdan girilir gibi”

Tabir yanlışsa düzeltin. Yüksek giriş yazmamızın nedeni, yerden yüksekliği değil, altında iki kat daha olduğu içindir. Emlakçıya bu tabiri teyit ettirerek yazdık. Aslında hem giriş, hem ara kat denilmesi lazım.

“Hayırlı satışlar abicim kibar ve naif bir insansınız ev güzel ama fiyatını bilmem anlatım çok uzun ”

Özellikle kimsenin yapmadığı bir işi yaparak tüm detayları ilan metnine yazdık, hatta sesli anlatım videosunda ilave detaylara da yer verdik. Ancak biz şöyle düşünüyoruz. Eğer paranız ve emeğiniz kıymetliyse ve bu evi alacak ciddî alıcı sizseniz ve bu evde yaşayacaksanız, elbette tüm bu detayları bilmelisiniz ve merak etmelisiniz. Ve 400.000 lira verecek bir kişi, elbette bir sayfa yazıyı okumalı, 10 dk.lık bir sesli anlatım videosunu izleyip dinlemeli, sonra kararını netleştirmeli diye düşünüyoruz.

“Keşke kapıları da yenileseydiniz”

Böyle bir şeye neden teşebbüs etmediğimizi ve size de tavsiye etmediğimizi, dekoratif buzlu cama sahip olması nedeniyle ve eve zarar vermemek maksadıyla aynen korunduğunu yazmıştık.

“Fiyatı neden belirtmiyorsunuz Bu daire Güven hastanesi min bulundugu sokagin sonundami”

Fiyat ortada! Daire Aşağı Ayrancı’da, Kuzgun sok. ile Güvenlik cad.nin ortasında, Kavaklıdere Polis karakolunun ve Çağdaş Market’in bulunduğu Hüseyin Onat sokaktadır.

“Ev kentsel dönüşüme gider ancak”

Böyle bir durum yok. Apartmanın içi yeni yapıldı. Böyle bir şey olsa müşterek kararla olur ancak. Hem olsa, şu anki değerinden çok daha fazla kıymet kazanır.

“430 bin ama bi ankastresi bilem yok”

Bu ankastre neden abartılıyor, anlamakta zorlanıyorum. Biz öyle bir masrafın gereksiz ve israf olacağını düşündük ve ocağın üzerine ışıklı aspiratör yaptırmayı yeterli gördük. Maksat ocağın aydınlatılması ve kötü kokuların giderilmesi ise, maksadı fazlasıyla karşılıyor! Bu kadar temiz ve pırıl pırıl bir mutfak dolapları, hem bu kadar uzun bir tezgah… Bunlar kolaylıkla bulunabilen şeyler değil. Ayrancı ve Dikmen’deki evlere bir bakın isterseniz... Bu arada tezgah ve dolaplar arkayı da dolaşıyor. Lütfen dikkat! Bulabileceğiniz en kullanışlı dolaplar ve en uzun tezgaha sahip mutfak desek, hiç abartı olmaz. Ben de yoğun olarak kiralık ev aradığım için iyi biliyorum.

“Ederinden en az 100 bin fazla istenirse methiyesi cok olur”

Açıkçası özellikleri ne ise ve eve ne yapılmışsa, ne eksik ne fazla onu anlattım. Abartı bir övgüye yer vermedim kesinlikle. Ama siz öyle algılamış olabilirsiniz. Ayrıca Ayrancı Güvenevler emlak endeksini siz de kontrol edin. Bizim gayet makul bir fiyat belirlediğimiz emlak endeksinden rahatlıkla teyit edilebiliyor. Sizin fiyat bilginiz önceki dönemde takılı kalmış. Fiyatlar Ankara’da son bir senede %23,8 yükselmiş. Yani şu an 430 lira olan bir ev, 1 sene önce 350 liraymış. Dolayısıyla sizin iddianız 1 sene öncesi için doğru sayılabilir ancak. Arama sayfanıza "Fiyatlarda tarihi zirve, Ankara konut fiyatları ne kadar" yazarak istatistiklere ulaşabilirsiniz.

sahibinden Emlak 360 bölümüne girip, il-ilçe ve mahalle bölümünü Ankara-Çankaya-Güvenevler olarak seçtiğimizde sonuçlar şöyle:

Güvenevler Mah. Satılık Fiyat Ortalaması: Şubat 2021 Ortalaması: 519.457 TL

Sol sütundan evin özelliklerini seçerek bakalım şimdi:

Bina Yaşı: 16 ve üzeri Oda Sayısı: 3+1 Bulunduğu Kat: Ara Kat Isıtma: Merkezi Sistem Emlak Kategorisi: Apartman Dairesi

Gelen sonuç şu: Haziran 2020 Ortalaması: 444.375 TL

Şimdi bu ortalama bir değer dairemize benzer mülkler için. Evimizin emsallerinden ayrıcalıklı ve kullanışlı özelliklerini işin içine katacak olursanız, talep edilen fiyatın gerçekten de çok makul olduğu kesinlikle ortaya çıkıyor.

Ayrıca size somut bir örnek vermek istiyorum. Evimizle aynı binada 4+1 ve yapılı bir daire için 590.000 lira satış fiyatı belirlenmiş ve ev sahibi 550.000 liraya razı olacağını beyan etmiş. Bu durumda bizim de belirlediğimiz fiyat yüksek düşmüyor. Söz konusu emlak ilanını internetten bulabilirsiniz.

“Bogazda yalı ilanı sandım”

Algılar farklıdır beyefendi. Dediğimiz gibi biz evimizi övmedik. Bu yönde tek bir tabir ve abartı bir övgü kelimesi mevcut değil. Ne eksik ne fazla sadece sahip olduğu özellikleri yazdık ve evin içine ve dışına yapılanları anlattık. Siz böyle bir anlatım sonucunda, bu şekilde algılıyorsanız, sanırım evimizin gerçekten de kullanışlı ve ayrıcalıklı özelliklere sahip özel bir daire olduğu teyit edilmiş oluyor.

“Bina kaç yaşında ve daire net kaç m2?”

Tapu bilgilerinde, yönetim planı tarihi ve inşaat bitim tarihi 1987 yılı olarak yazılıyor. Binanın 33 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. Dairenin net oturum alanını 100 m2 olarak söyleyebiliriz. Emlakçı ilana 105 olarak yazmıştı, değiştirmedik. Sanıyorum kullanım alanı çok iyi olduğu için 105 yazmış olmalı. Fazlasıyla çok eşya alıyor. Ağzına kadar eşyayla dolu ve halen ferah bir görünümü var çünkü.


Teknik Özellikler
Dış Özellikler
özellikleri
Ulaşım
Manzara
Konut Tipi
Muhit
Cephe

Bu ilan 346. kez ziyaret edilmiştir.
Sponsorlu Bağlantı
vallaki.com Arama Motoru