Zor Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri

Kısa sürede acil paraya ihtiyacı olan insan sayısı ülkemizin ekonomik durumuna bağlı olarak giderek artmaktadır. Girişimciler yatırım yapmak için ya da mevcut yatırımlarının ödemelerini yapabilmek için acil nakit para bulma yöntemlerini araştırmaktadırlar.

Zor Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri
Ücretsiz İlan Sitesi

Zor Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri

Kısa sürede acil paraya ihtiyacı olan insan sayısı ülkemizin ekonomik durumuna bağlı olarak giderek artmaktadır. Girişimciler yatırım yapmak için ya da mevcut yatırımlarının ödemelerini yapabilmek için acil nakit para bulma yöntemlerini araştırmaktadırlar.

Günümüzde insanlar zor yaşam koşullarından dolayı bazı zor durumların içerisine düşmektedirler. Girdikleri borç bataklarından dolayı ve kredi puanlarının düşük olması ile birlikte bozuk sicilleri ile birlikte bankalardan kolaylıkla kredi imkanından yararlanamamaktadırlar. Bu yüzden başka bir yerden temin edecekler acil para ihtiyacı duymaktadırlar.

Bankaların bu kişilere bozuk kredi sicilinden dolayı güvensiz müşteri olacağı şüphesinden dolayı ihtiyaç kredisi vermesi bile oldukça zor olmaktadır. Ancak sizin içerisinde bulunduğunuz bu zor günlerinizden çıkabilmeniz için acil para bulma yöntemleri ile araştırmalar içerisine girme çabalarınız doğmaktadır. Başka bir yöntem araştırmadan önce yakınınızda olan eş ve dostlarınızdan para bulma ihtiyacınızı faizsiz bir yöntem ile karşılayabilirsiniz. Bu yöntemler de eğer tükendiyse diğer yöntemleri araştıralım. Bunlar;

KREDİ KARTI İLE ALTIN ALMA

Nakit para ihtiyacınızı karşılamak için kuyumculardan kredi kartı ile alacağınız altın gibi değerli eşyaları başka bir kuyumcudan bozdurarak kolay ve hızlı bir şekilde para bulma yöntemleri arasında en yaygın olan yöntem ile birlikte acil nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Daha sonra bankanızın şubesi ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek çektiğiniz kredi miktarına taksite böldürüp taksit ile daha kolay bir şekilde zorlanmadan ödeyebilirsiniz.

 

SENET İLE CEP TELEFONU ALMAK

En çok tercih edilen acil para ihtiyacı yöntemlerinden biri haline gelmiş olan senet ile cep telefonu alarak kısa bir sürede ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu sistemin ilerleyişi ise bir telefon bayisi ve elektronik eşya satan marketlere gidip senet ile telefon aldıktan sonra telefonu hiç açmadan ve kullanmadan başka bir kullanıcıya sıfır olarak satarak elinize toplu bir para geçmiş oluyor. Daha sonra yapmış olduğunuz senet ile ödemelerinizi taksitli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem elinize ihtiyacınız olan nakit parayı almış hem de bunu bir zorluk çekmeden taksit imkanı ile ödeyebilirsiniz.

NAKİT AVANS YÖNTEMİ

Çalıştığınız iş yerinin sizin için çıkartmanızı istediği maaş hesabında bulunan nakit avans bölümünden ihtiyacınız olan acil parayı bulabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu az miktardaki nakit avans eğer sizin ihtiyacınızı karşılamıyorsa müşteri hizmetleri ile görüşerek avans miktarınızı arttırabilir, isterseniz de bu avans miktarını maaşınız ile aynı tutarda ayarlatabilirsiniz. Bu sayede elinize geçecek toplu para ile sizi zor anınızın içinden çekip çıkaracaktır.

SENET İLE ARABA SATIN ALMAK

Eğer acil para ihtiyacınız yüksek rakamlarda ise bu aşamada daha çok paranın elinize geçmesi için senet ile araba veren galericilere başvuru yapabilirsiniz. Galericilerden alacağınız araçları eğer biraz vaktiniz var ise kar yaparak biraz daha yüksek rakamlara satabilmeniz mümkündür. Eğer vaktiniz dar ve para ihtiyacınız acil ise senet ile almış olduğunuz arabayı araba pazarlarına çıkararak ya da bir kaç bin lira altına vermeyi göze alarak başka bir galeriye satabilirsiniz. Bu yöntem size daha çok para kazandırmanın yanı sıra toplu bir şekilde bütün ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır.