Bir Haftada İş Kurmak İçin İzlenecek Yollar

Bir Haftada İş Kurmak İçin İzlenecek Yollar

Bir Haftada İş Kurmak İçin İzlenecek Yollar

Birçok girişimci kendi şirketini kuracağı zaman izlemesi gereken yolları, bilen birine veya internet üzerinden danışmanlık yapan firmalardan destek almaktadır. Şirket kurma aşaması tamamen dikkat isteyen bir konudur.

Öncelikli olarak iş kurmak istiyorum fikri ile yeni bir üretim sahasına geçiş yapmak isteyen kişiler kafalarında bir iş planı kurmak zorundadır. Bu iş planı tüm detayları ve eksiksiz notları ile birlikte tamamlamalıdır. Aynı zamanda para kazanmak için ortaklara ihtiyaç duyulmaktadır. Ekip çalışmasına yatkın olan kişilerden oluşacak bir takım ile çalışmalar sahaya yansıtılmalıdır. Pazar araştırması yapmak, sistemin neye doygun neye aç olduğu ortaya konulmalıdır.

Piyasada ihtiyaç duyulan iş kolları tek tek tespit edilip o yönde bir üretim ve hizmet modeli geliştirilmelidir. Rakip firmalar da mercek altına alınmalı ve onların yaptığına bir üst nokta koyarak ilerlenmelidir. Kurulacak olan iş sosyal medya hesapları ile birlikte desteklenmeli. Sık sık tanıtım ve duyurular yapılmalıdır. Hizmetlerin ve duyuruların an be an güncel olarak müşteri kitlesi ile buluşturulacağı bir web- site de hazırlanmalıdır. İşletme halinde açılan tüm girişim noktaları daha sonra şirket seviyesine çekilmeli ve kurumsallaşmaya ağırlık verilmeli. Son olarak yerel medya hesaplarından sık sık reklam verilmeli.

Bir Haftada Kurulacak İşler

Günümüzde para kazanmak için çok kısa bir sürede, pratik unsurları bir araya getirilecek kurulacak işler çok fazla sayıdadır. Bunların başında bir dükkan kiralamak ya da devralarak o dükkanı işletmek yer alır. Sıfırdan dükkan açmak yerine bu yolu izleyen kişiler çok kısa bir sürede pazar payında söz sahibi olabilirler. Bunun dışında e- ticaret sitesi açmak ve onu işletmeye başlamak da yaygın olarak kullanılmakta olan internet ortamında çok kısa sürede yapılacak işler arasında bulunuyor.

Ürün pazarlamacılığı alanında yapılacak işler de çok kısa sürede müşteri kitlesine seslenen ve çok kısa sürede para geri dönüşü sağlayan işler olarak lanse ediliyor. Yola iş kurmak istiyorum mottosu ile çıkan kişiler için network de çalışma sahalarından birini teşkil etmektedir. Zincirleme bir ağa ve sisteme sahip olan network işi ile birlikte sadece bir hafta içerisinde kurulabilir ve geliştirilebilir. Aklına yeni bir iş fikri ile yola çıkan kişiler de bu özgün fikirleri girişimcilik dünyasına yansıtabilir.