V6 Motor

Motor tiplerinden biridir. 6 silindirli V tipi motorlara v6 motor denir. Motorlar sıralı motor, V tipi motor, yıldız motor, boksör motor gibi silindir dizilimine göre sınıflandırılırlar. Bu sistemde, 3 silindirli iki adet motor V şeklinde bir açı yapan gövdede yerleşiktir. V şeklindeki sıralama birbirine 60, 90 ya da 120 derece

V6 Motor
Ücretsiz İlan Sitesi

Motor tiplerinden biridir. 6 silindirli V tipi motorlara v6 motor denir.

Motorlar sıralı motor, V tipi motor, yıldız motor, boksör motor gibi silindir dizilimine göre sınıflandırılırlar. Bu sistemde, 3 silindirli iki adet motor V şeklinde bir açı yapan gövdede yerleşiktir. V şeklindeki sıralama birbirine 60, 90 ya da 120 derece açılarla bağlı olabilir.

V6 motorun performansı nasıldır?

Yaygın bir biçimde kullanılan sıralı motorlara göre V6 motorlar daha yüksek performans sunarlar. Bu nedenle özellikle yarışlarda V tipi motorlar çok kullanılır. V6 motor tipi sıralı motora göre daha hafiftir. Bu da performansı olumlu etkiler. Ayrıca sarsıntıya daha fazla dayanıklıdır. V6 Motorun Özellikleri Motor silindirlerinin krank mili üzerinde “V” şeklinde sıralandığı bir yapıya sahiptirler.