Üniversitede Para Kazanmanın Yolları

Üniversitede Para Kazanmanın Yolları

Üniversitede Para Kazanmanın Yolları
Ücretsiz İlan Sitesi

Üniversitede yeni olmanız ya da olmamanız para kazanmak için önemli bir etken değildir. Istanbul gibi büyük bir şehirde öğrenciyseniz, önünüzde iş anlamında pek çok alternatifin olduğunu bilmelisiniz. Yapmanız gereken tek şey, önce işe ayıracağınız zamana, sonra size kazandıracağı paraya bakmaktır.

Part Time Çalışmak

Üniversitede para kazanabileceğiniz ilk seçenek, ders programınıza göre part time işler bulmak olacaktır. Çoğu fiziki olarak yorucu olacağı için eve ya da yurda yakın olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kimi zaman bir kafede garson, barista kimi zaman ise markette kasiyer olarak çalışabilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Öğrencilik döneminizde ilkokul ve ortaokul seviyesinde öğrencilere, internet üzerinden ilan verip ya da tanıdık vasıtasıyla evde, dershanelerde veya etüt merkezlerinde özel dersler verebilir, bundan para kazanabilirsiniz.

Kampüs İçinde Çalışarak Para Kazmak

Çalışma ortamının okulda olmasının avantajı her zaman gözle görülür bir gerçek olmuştur. Kampüs elçiliği akla gelen ilk seçeneklerden biridir. Böyle bir iş için elbette ki bazı niteliklere sahip olmak gerekir. Firmalar özellikle birebir iletişimi kuvvetli, belli bir çevre edinmiş ve tanıtım işlerini aksatmadan disiplinli olarak yapabilecek kişilerle çalışmayı tercih ederler. Okulun öğrenci klüpleri, kampüs elçisi seçilirken bakılan ilk yer olur. Bu sebeple size referans olacak bir klüpte yer almanız sizin açınızdan avantaj olur. Kampüs temsilciliği öğrenciyken para kazanmanın en güzel yollarından biridir. Yapmanız gereken tek şey, firmaların istekleri doğrultusunda okuduğunuz okulda ulaşabildiğiniz kadar çok ögrenciye ulaşmak ve tanıtımlarını yapmaktır.

Ajans İşleri Yaparak Para Kazanmak

Bir diğer para kazanma yolu da ajanslara kayıt olup alınan işlerdir. Çoğu firma reklam ve tanıtım işlerini bu ajanslara devrederler. Ajanslar ise bu görevi genellikle bir supervisor seçip görevlendirerek, onun oluşturacağı ekipler ile yaparlar. Bu ekipler ise genellikle broşür dağıtım, stand açma gibi işlerle gorevlendirilirler. Bunun yanı sıra ekip gerektirmeyen anketörlük gibi bireysel çalışacak elemana da ihtiyac duyarlar. Bu işlerde öğrenciler için son derece uygundur. Bu işlerin diğer bir avantajı ise günlük para kazanmanızı sağlamasıdır.

Asistan Öğrenci Olarak Çalışmak

Okulda çalışabileceğiniz başka bir alternatif ise asistan öğrenciliktir. Okulun gereksiniz duyduğu personel açığını değerlendirebilirsiniz. Kütüphane görevlisi, spor salonu çalışanı, fakültelerde memur ya da destek personeli olabileceğiniz farklı işler mevcuttur. Okulunuzun size sağladığı olanaklar aynı zamanda çalışabileceğiniz güzel iş fırsatlarıda olabilir.

Eğitim hayatınıza engel olmadan sürdürebileceğiniz bu işlerle, siz de para kazanabilir, ya da aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Öğrencilere en uygun iş ilanları içinse kariyerbak.com‘a girip, part time, günlük ve dönemsel ilanlarımıza başvuru yapabilirsiniz! kariyerbak.com öğrenci dostu platform