Stand Host – Hostesliği Hakkında Merak Edilenler

Stand Host – Hostesliği Hakkında Merak Edilenler

Stand Host – Hostesliği Hakkında Merak Edilenler
Ücretsiz İlan Sitesi

Stand Host – Hostesliği Hakkında Merak Edilenler

Özellikle öğrenciler ve yeni mezunlar tarafından tercih edilen bir meslek olan stand hostesliği kısaca; fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, gösterilerde ya da sokaklarda kurulmuş festival alanı-kermes gibi etkinliklerde markanın tanıtımının yapılması olarak tanımlanabilir. Bu görevi yapan kadınlara stand hostesi denilirken; erkeklere ise stand hostu adı verilir. Yani hem erkekler hem de kadınlar stantlarda çalışmak üzere görev alabilirler. Eğer siz de bu mesleğe ilgiliyseniz stand host ve hostesliğiyle ilgili tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Stand Host – Hostesliği Nedir?

Stand hostesi; alışveriş merkezi, fuar ya da çeşitli etkinliklerde firmanın/markanın kurduğu stantta konumlanarak potansiyel müşterilerle doğrudan etkileşime geçen kişidir. Stand hostu ve hostesi; bir ürün, hizmet, marka ya da konsepti bu potansiyel müşterilere anlatmakla, standa alaka gösteren kişilerle ilgilenmekle, onların merak ettiklerini yanıtlamakla sorumludur. Stand hostesi fuar hostesi olarak da bilinmektedir. Fuarlarda görev alan fuar hostesleri; broşür ya da kartvizit dağıtımı da yapabilirler.

Stand Hostesi Ne İş Yapar?

Stand hostesi ne iş yapar?” sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü görev alınan marka ya da firmaya göre görev tanımı değişebilmektedir. Stand host ve hosteslerinin yapabileceği işler arasında; ilk olarak kayıt kabul masasını hazırlama, bir açılış ya da program var ise program akışını sunma, firmaların ürettiği ürünleri ya da sağladığı hizmetleri tanıtma, bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapma, standa gelen potansiyel müşterileri karşılama ve sorularına yanıt verme gibi görev tanımları yer almaktadır.
Stand hostesliği yapan kişilerin çoğu, model ve mankenlik yapmak isteyen kişilerdir. Bu yüzden model olmak isteyen pek çok kişi ilk adım olarak stand hostesliğini tercih etmektedir. Manken ve modellik yapabilmek için fuar hostesi olarak sektöre adım atmak kişiye büyük avantaj sağlayabilmektedir. Çünkü bu sayede hem adınızın duyurulmasını sağlarsınız hem de sektörden pek çok kişiyle tanışma fırsatı yakalarsınız.

İşverenler Stand Hostesi Seçerken Nelere Dikkat Ediyor?

Stand Host – Hostesliği iş ilanı incelerken; aranan özellikler kısmında çoğunlukla fiziksel gerekliliklerle karşılaşırsınız. İşverenlerin stand host ya da hostesi ararken dikkat ettiği kriterler arasında; fiziksel görünüş ve akıcı bir diksiyon gibi kriterler yer almaktadır. Düzgün bir fiziksel görünüme sahip olma, bakımlı ve iyi görünme stand host ve hostesleri için olmazsa olmazlardır. Tüm bunların yanı sıra; pek çok işveren işe alacağı hostesten en az lise mezuniyeti beklemektedir. Aynı zamanda yabancı dil bilmek, stand hostesi iş ilanlarına başvuru yaparken size büyük bir avantaj kazandırır. Çünkü standı ziyaret edebilecek potansiyel müşteriler arasında yabancı müşterilerin olma ihtimali de yüksektir. Belirli bir kültür seviyesi, iletişim becerisi gibi özellikler de sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkaracak özelliklerdir. Eğer siz de fuar host ya da hostesi olmak istiyor ve Fuar hostesi nasıl olunur?” diye merak ediyorsanız hemen sitemizde yer alan hostes iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Hostes iş ilanları sayfamızı ziyaret ederek, bu sayfa üzerinden size en uygun iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Fuar Hostesi Fiyatları

Stand ya da fuar hostesi fiyatları firmadan firmaya göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı firmalar; fuar hostesleri ile birebir çalışmak yerine aracı bir firma ile çalışır. Dolayısıyla da ödemeler ve iletişimler bu firma üzerinden sağlanır. Ancak firma ile doğrudan çalışan stand hosteslerinin elde edeceği kazanç çok daha fazla olur. Çünkü aradaki firma; size ödenmesi planlanan ücretten belli bir komisyon alacaktır. Bu yüzden stand hostesi olmak için firmaların iş ilanlarına doğrudan başvurarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Stand hostesi günlük ücretleri değişken olabilmekle birlikte genellikle pek çok günlük işten elde edebileceğiniz gelirden daha tatmin edicidir. Bu yüzden; kısa zamanda fazla para kazanmak pek çok kişi stand hostesliği iş ilanlarına ilgi göstermektedir. Stand hostesliğinde ücretler genellikle günlük olarak ödenmektedir. Ancak sürekli bir işse ödeme periyodu aylık ya da haftalık da olabilmektedir.
Stand hostesliği ile ilgili en çok merak edilenleri sizler için derlemeye çalıştık. Stand host ve hostesliği konusunda aklınıza takılan herhangi bir konu varsa yorum olarak bizlerle