Sahibinebak.com | Blog -İyi SEO'nun maliyeti nedir? Popüler görüntüler

Sahibinebak.com | Blog -İyi SEO'nun maliyeti nedir? Popüler görüntüler

Sahibinebak.com | Blog -İyi SEO'nun maliyeti nedir? Popüler görüntüler
Ücretsiz İlan Sitesi

İyi SEO'nun maliyeti nedir? Popüler görüntüler

Her sitenin SEO'ya ihtiyacı vardır, ancak sitenize ne kadar ödeme yapacağınızı veya kime güveneceğinizi nasıl bilebilirsiniz? Beklentileri nasıl ayarlayacağınızı, düşük kaliteli sahte ürünleri nasıl bulacağınızı ve bugünün pazarında kaliteli SEO için ödemeyi beklediğiniz bazı fiyat aralıklarını öğrenin.

SEO , marka bilinirliğini artırmak, hedeflenen trafiği artırmak ve birçok şirket tarafından talep edilen Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorlarının arama sonuçlarında kuruluşunuzun etkinliğini artırmak için kullanılan yaygın bir çevrimiçi pazarlama stratejisidir. ürün veya hizmetlerinin teklifini genişletmekle ilgileniyor.

Her ne kadar iyi SEO'nun faydaları açık olsa da, bir SEO stratejisi uygulama maliyeti şirketin hedeflerine ve uygulanan stratejinin türüne bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bütçeniz ne olursa olsun, SEO'yu tanıtmakla ilişkili maliyetler işletmeniz için bir yatırım olarak düşünülmeli ve herhangi bir yatırımda mümkün olan en yüksek yatırım getirisini oluşturmaya dikkat etmelisiniz.

Kesikli bir çizgiyi imzalamadan önce, SEO stratejinizle neyi başarmak istediğinizi dikkatlice düşünün ve belgeleyin. SEO yatırımınız için doğru bütçeyi belirlemenize yardımcı olacak hedeflerinizin gerçekçiliğine odaklanın.

Örneğin, hedefiniz satışları yüzde 15 oranında artırmaksa, bu sonuç için ne kadar ödemek istediğinizi ve bunun gelecekte bütçenizi ve pazarlama fırsatlarınızı nasıl etkileyeceğini değerlendirin. Genel olarak, hedef ne kadar yüksek olursa, o kadar pahalıya ulaşılabilir.

Hedeflerinizi işe alın ve SEO yönetimi sonuçları için ödeme yapın

İşletmenizin SEO ve pazarlama hedeflerini belirledikten sonra, ihtiyaçlarınız için işe almaya daha hazırlıklı olmalısınız. SEO için alışveriş yaparken, herhangi bir karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi ve bu seçeneklerin her biri ile ilişkili maliyetleri dikkate almak en iyisidir.

Seçenekler arasında kuruluş içinde bir SEO uzmanı veya ekibi kiralamak veya bir SEO ajansı ile sözleşme yapmak yer alabilir. Her biri için dikkate alınması gereken birkaç nokta:

Dahili işe alma: dahili bir SEO uzmanını veya ekibini işe almak eğitim maliyetleri nedeniyle daha pahalı bir ilerleme olacaktır, ancak büyük bir organizasyonunuz veya uygulama için uzun bir strateji listeniz varsa, bu uzun vadede düşünebileceğiniz bir seçenektir. Mükemmel adayı ararken, aşağıdakileri içermesi gereken çok çeşitli becerilere sahip olması gerektiğini lütfen unutmayın: bağlantılar oluşturma, SEO'nun teknik bir anlayışı, içerik pazarlaması, sosyal medya bilgisi ve analitik düşünme.

Ancak, çok pahalı olabilir ve deneyimli bir SEO uzmanı 100.000 dolardan fazla kazanabilir. Buna ek olarak, tüm sorumluluğu tek bir çalışan üzerinde tutmak yerine, genellikle tüm SEO ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir ekip kiralamanız gerekecektir.

İçerik Pazarlama Ajansları: Bu ajanslar genellikle diğer hizmetlerinin bir tamamlayıcısı olarak SEO hizmetleri sunarlar, ancak SEO birincil odak noktası olmadığından, bir sözleşme yapmadan önce teknik bilgiye sahip olduklarından emin olmanız gerekir. SEO hizmetleri, içerik pazarlama paketlerine dahil edilebildiği için SEO ile ilgili maliyetler daha pahalı olabilir, ancak işiniz aynı anda çeşitli pazarlama görevlerini yürütmek istiyorsa harika bir seçenek olabilir.

Özel SEO firmaları: Yalnızca SEO'ya odaklanan firmalar , her gün farklı endüstrilerde sürekli olarak en son SEO tekniklerini kullanmaya ve uygulamaya çalıştıklarından, genellikle en endüstri deneyimine sahiptirler. Bazı büyük firmalar, SEO problemlerinizi çözmelerine yardımcı olabilecek birçok alanda uzmanlarla büyük kadrolar kiralarlar.

Buna ek olarak, bu firmalar genellikle aylık sözleşmeler, proje bazlı sözleşmeler ve saatlik istişareler gibi şirketinizin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli hizmetler ve fiyatlandırma seçenekleri sunar. Çok teknik, bireysel, tasarım veya mevcut spesifik SEO ihtiyaçları ile çalışıyorsanız bu seçenek daha iyi olabilir .

SEO'nun maliyeti nedir: SEO ödeme modelleri

Ne kadar SEO maliyeti, şirketiniz, SEO maliyeti ve infografikin fiyatı, kuruluşunuzun ihtiyaçlarına ve seçtiğiniz servis sağlayıcısının deneyim seviyesine bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir, ancak hangi hizmet türüne bağlı olarak, aşağıdaki fiyat aralıklarında ödeme yapmayı beklemelisiniz? devam etmeye karar ver.

Aylık ücretler ve elde ettikleriniz:
Bu belki de en popüler fiyatlandırma modelidir ve maliyet kuruluşunuzun ihtiyaçlarına göre artar.

(500 $ / ay):
Az sayıda rakibe sahip hiper-yerel bir şirket değilseniz ve siteniz çok küçükse, ayda 500 dolardan daha düşük bir fiyata SEO satın alırken dikkatli olmalısınız. Bu alanda çalışan çoğu şirket, bağlantı kurma işlemlerinin çoğunu otomatik hale getirir, içerik için yabancı emeği kullanır ve sahada sadece temel teknik işleri yapar.

Bu, adı için bir yer arayan ve Yelp ve Google Local gibi bazı yerel sitelerde görüntülenen yerel bir pizza dükkanı için işe yarayabilir, ancak hedefiniz rekabet içeren bir anahtar kelime bulmaksa, büyük olasılıkla DIY kurslarını aramalısınız. SEO. .

(1.000 $ - 5.000 $ / ay):
Düşük ve orta düzeyde rekabete ve daha az karmaşık web sitelerine sahip küçük şirketler genellikle bu tutarı ödeyebilir, ancak bu ölçeğin altındaki fiyatların deneyimsizliği veya kanıtlanmış sonuçların eksikliğini gösterebileceğinin farkında olmalıdır. SEOYüksek kaliteli içeriğin sürekli oluşturulmasını, yüksek kaliteli bağlantı oluşturmayı ve dönüşüm optimizasyonuna, kullanılabilirliğe ve erişilebilirliğe özel dikkat gerektirir; Bir süredir iş başında olan ve bir ölçekte nasıl kalite üretileceğini bilmeyen bir ajansla çalışmıyorsanız, bu ölçeğin altında doğru şekilde gerçekleştirilen tüm bu hizmetleri bulmak zordur. Daha küçük bir şirketi veya bir kişiyi bu oranda işe almak da etkili olabilir, ancak genellikle her ay yapılabilecek işin kalitesi veya miktarı ile ödünleşmeler vardır; ve bu insanları bulmak ve test etmek çok zor olabilir.

($ 5,000- $ 10,000 + / ay):
Bu fiyat kategorisinde rekabetçi pazarlarda başarılı deneyime sahip daha saygın SEO şirketleri bulabileceğinize güvenebilirsiniz. Bu fiyat etiketi genellikle şirketinize profesyonel kopya editörleri, içerik yöneticileri, dönüşüm uzmanları, web geliştirme uzmanları, müşteri ilişkileri uzmanları, hesap yöneticileri ve analistlerle başarı ve sizi destekleyecek. gerek.

(10,000 $ - 20,000 $ + / ay):
İddialı hedefleri olan şirketler, tüm süreci baştan sona yöneten bir SEO iş ortağıyla bu düzeyde çalışmaya gayret ediyorlar. İşletmeniz bu bütçeyle bir SEO ekibine erişmekle kalmayacak , aynı zamanda tüm projenin iyi finanse edildiği için bu yatırımın önemli sonuçlar getirmesi olasıdır ve arama ortağınız için daha fazla fırsat sunmaktadır.

Hükmetmeye çalıştığınız piyasada çok fazla rekabet varsa, bu tür yatırımlara en azından ilk veya iki yıl boyunca güvenebilirsiniz. Aslında, şirketler en karlı anahtar kelime alanlarını hedeflerse SEO'ya ayda 100.000 dolardan fazla harcıyorlar.

Sabit Fiyat Sözleşmeleri (sözleşmeye bağlı olarak):
SEO ihtiyaçlarınız bugün SEO ile nerede olduğunuza, web sitenizin boyutuna, rakiplerinize ve hedeflerinize bağlı olarak değişecektir. Sözleşme hizmetleri şunları içerir: bağlantı profilinin boyutuna bağlı olarak bağlantı profili denetimi (2.500 ila 7.500 ABD Doları) veya daha yüksek, site boyutuna ve derinliğine bağlı olarak SEO / web sitesi denetimi (1.000 ila 3.000 ABD Doları) veya daha yüksek denetim, bağlantı kurma (250 ABD doları). - Bağlantı başına 2000 ABD doları), sayfadaki kaliteye ve taktiklere, optimizasyona ve uygulamaya (100-250 ABD doları) ve ayrıca metin yazarlığına (0.75-1 ABD doları / kelime) bağlı olarak.

Örneğin, mükemmel metin yazarlığı ve içeriği için güvenilir bir insan kaynakları ve kaynak stratejistiniz varsa, ancak teknik ve bağlantı oluşturma özellikleriniz yoksa, bir menü hizmeti kiralamak en etkili çözüm olabilir.

Saatlik danışma (100-300 $ / saat):
Bir SEO danışmanıyla çalışmayı planlıyorsanız, zaman ayırmaya değer olan ve işletmeniz için sonuçlar getirebilecek bir profesyonel için saatte 100 dolardan fazla harcama yapmayı beklemelisiniz. Tabii ki, bu fiyat pazarınızın rekabet gücüne bağlı olacaktır, ancak "gerçek olamayacak kadar iyi" görünen herhangi bir danışmana karşı dikkatli olmalısınız.

Bir SEO uzmanıyla çalışmanın bir yatırım olduğunu ve taviz vermenize gerek olmadığını unutmayın; ihtiyacınız olan performansı sağlamak için kanıtlanmış bir sicili ve dikkati olan bir danışman arayın. Daha ucuz danışmanlar vardır, ancak genellikle çok daha az deneyimlidirler ve sonuç almaları muhtemelen daha uzun sürecektir.

Çalışan maliyetleri ($ 50-120 bin + / Yıl):
Kuruluşunuzun özel dikkat gerektiren sürekli ihtiyaçları olabilir, bu da yalnızca şirket içinde çözülebilir, bu durumda bir SEO stratejisti veya yöneticisi işe almak en iyi seçenek olabilir. SEO çalışanlarının maaşları, diğerlerinden farklı olarak, temel olarak deneyim ve coğrafi konum açısından farklılık gösterir.

Örneğin, San Francisco'daki büyük bir teknoloji şirketinin SEO direktörü yılda 200.000 dolara kadar kazanabilir. Ne ödemeniz gerektiği konusunda daha iyi bir fikir edinmek için, bölgenizdeki bizimki gibi kariyer sitelerini kullanan SEO uzmanlarını arayın.

Bu çözümlerden bazıları bütçenize uygun olmayabilir veya her işletme için uygun olmayabilir, ancak seçtiğiniz seçeneklerin hedeflerinize göre sonuç üretmesi gerektiğini ve zamanla yatırımın olumlu bir şekilde geri dönüşünü sağladığını unutmayın.

Yukarıda bahsettiğim uyarıları unutmayın. Çoğu durumda, personel üzerinde bir SEO veya pazarlama yöneticisine sahip olmak mantıklıdır, ancak ciddi hedefleriniz varsa, yöneticinizin işin bir kısmını aktarması bekleyebilirsiniz. Bu özellikle web kopyalama ve bağlantı kurma için geçerlidir, çünkü bu görevler genellikle çok özel ve zaman alıcıdır.

Daha fazla fiyatlandırma verisi mi arıyorsunuz? 2019 dijital pazarlama endüstrisi fiyatına genel bakışa göz atın.

Riskler ve Düşünceler Bir
Seo Grafik Çözümü Seçerken Doğru SEO çözümünü seçmek, sonuç almak için doğru servis ortağı seçtiğinizden emin olmak için dikkatli araştırma gerektirir. Pazarda alışveriş yaparken, bu kırmızı bayraklara dikkat edin:

Anında sonuçlar veya aşırı garantiler
SEO uzmanı, ajansı veya danışmanı ne kadar yüksek olursa olsun, bir gecede verimlilik veya hızlı, garantili sonuçlar konusunda herhangi bir garanti vermemelidir. İyi SEO'nun kampanyanız üzerinde olumlu bir etkisi olması altı aya kadar sürebilir.

Seçtiğiniz SEO sağlayıcısı, bu programda hedeflerinize nasıl ulaşmayı planladıkları hakkında onlarla konuşurken ayrıntıları açıklamalıdır. Daha karmaşık kampanyalar için, önemli kârlar elde etmeye başlamak için 12 aya yakın olmasını bekleyebilirsiniz.

Şüpheli Bağlantı Oluşturma Teknikleri
Çok sayıda bağlantı, abone veya e-posta listesi satın almanızı öneren stratejilere dikkat edin. Kısa vadede, bu yöntemler SEO çabalarınızı hızlandırabilir, ancak aslında sitenizin itibarına zarar verebilir.

Google ve diğer arama motorları şüpheli veya SEO etkinliği ararlar ve bulunursa sitenizi iyi bir şekilde ve hatta kara listeye alabilirler. Birlikte çalıştığınız sağlayıcının para cezaları konusunda deneyim sahibi olduğundan ve kısmi geri bağlantıları nasıl tanımlayacağını bildiğinden emin olun.

Günümüzde, rakipler genellikle rakiplerinin SEO'sunu olumsuz etkilemek için bu büyük yöntemlerden bazılarını kullanırlar. İyi bir SEO şirketi sizi bu sorunlardan nasıl koruyacağını bilir ve en kötüsü de, herhangi bir sorunu hızlı bir şekilde nasıl çözeceğini bilir.

Piyasa değeri seçenekleri altında
Ucuz bir seçenek ilk bakışta iyi görünse de, bu genellikle bir çalışanın, danışmanın veya ajansın gerçekten deneyimden yoksun olduğunun veya kanıtlanmış sonuçların bir arka planının bir işaretidir. Bazı umut verici optimize ediciler, hizmetlerini daha düşük bir fiyata sunarak itibar ve itibar kazanmaya çalıştıklarından bu her zaman geçerli değildir.

Gelecekte karar verirken sizi daha iyi bilgilendirmenize yardımcı olmak için fiyatlarının neden ortalamanın altında olduğunu ve daha önce başarılı olan müşterileri hakkında soru sormayı unutmayın.

Kanıtlanmış sonuçları olmayan pahalı çözümler
Genellikle bazı SEO seçeneklerinin diğerlerinden daha pahalı olacağı kabul edilir, ancak bu çözümlerin daha yüksek bir fiyat kategorisinde olması için bir nedeni olmalıdır. Bu daha pahalı seçeneklere bakarken, SEO ajansına geçmiş ve mevcut müşteri önerilerini sorun ve hedeflerinize uyan kampanyalarda başarılı olduklarına dair kanıt bulun. Hedeflerinize göre ayrıntılı bir teklif isteyin ve hizmetlerinin pazarlarındaki diğer SEO seçeneklerinden neden daha karlı olduğunu açıklamalarını isteyin.

seo kavramı

Bu, diğer işletmeler için işe
yarar.Belirli bir SEO çözümünün, yalnızca endüstrinizdeki diğer işletmeler veya geçmişte birlikte çalıştığınız diğer şirketler için çalıştığı için çalışacağını asla varsaymamalısınız. Her işletmenin aramada benzersiz ihtiyaçları ve hedefleri vardır ve tek bir çözüme bağlı kalmak, yeteneklerinizi sınırlamak bir hata olabilir.

Örneğin, içerik pazarlamasının bir başlangıç ​​için çok iyi çalışması, aynı yöntemlerin yerel bir perakendeci için işe yarayacağı anlamına gelmez.

Sizin için doğru SEO çözümünü seçerken, fiyat sadece dikkate alınmamalıdır, ancak çoğu zaman finansal performansa bağlı olduğumuzdan, herhangi bir karar vermeden önce iyi SEO maliyetini tartmak önemlidir.

İşletmeniz için doğru karara daha iyi hazırlanmak için bütçenize uygun, stratejik olarak kuruluşunuzun gereksinimlerine ve hedeflerine uyan ve zaman içinde ölçülebilir yatırım getirisi sağlayabilecek bir çözüm bulun.