Ramazan Ayında Çalışabileceğiniz Part Time İşler

Ramazan Ayında Çalışabileceğiniz Part Time İşler

Ramazan Ayında Çalışabileceğiniz Part Time İşler
Ücretsiz İlan Sitesi

Ramazan ayı part time ilanların yanı sıra, dönemsel iş ilanlarının da fazlasıyla arttığı bir dönem. Bu dönemde firmalar, eleman ihtiyaçları arttığı için, part time personel çalıştırmaya başlıyor. Özellikle de, tahmin edebileceğiniz gibi en çok personel ihtiyacı hizmet ve gıda sektöründe oluyor.

Ramazan ayında dönemsel olarak çalışabileceğiniz işler neler olabilir?

Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi, bu dönemde en çok eleman ihtiyacı olan sektör hizmet sektörü olduğu için, en kolay iş bulabileceğiniz meslek garson, komi, servis elemanı, gibi yeme içme sektörüne ait. Bu dönemde rahatlıkla iş bulabileceğiniz birkaç mesleği inceleyelim.

Garson

Bildiğiniz üzere Ramazan ayında oruç tutulan saatler olan gündüz saatlerinde genellikle restoran, kafe, çay ocağı gibi gıda üzerine iş yapan mekanlar boş olur. Tam tersi iftar saatinde ise normal yoğunluklarının üstünde bir kalabalık gelir. Bu sebeple de işverenler özellikle iftar saatinde yaşanan yoğunluğu atlatabilmek adına, bu saatlerde çalışabilecek dönemsel personel ihtiyacı duyar. Dolayısıyla garson olarak çalışmak istiyorsanız, Ramazan ayını değerlendirmek ve kısa süre çalışarak ek gelir kazanmak istiyorsanız siz de garson olarak çalışabilirsiniz.

Sokak Satıcısı

Kulağa tuhaf geliyor olabilir ama Ramazan ayında en çok iş yapan meslek gruplarından birisi de sokak satıcılarıdır. Bildiğiniz gibi son yıllarda Ramazan yaz dönemlerine denk geldiği için insanlar açık alanlarda daha çok iftar yapıyorlar. Bu sebeple çoğu yer, özellikle Eyüp Sultan gibi bölgeler çok daha fazla kalabalık oluyor. İftar sonrasında insanlar biraz yürümek, dinlenmek ya da dışarıda tur atmak istiyor. Bu yüzden kalabalık bölgelerde insanların iftar sonrasında yemek, içmek isteyeceği ya da çocukların hoşuna gidebilecek ürünler satma şansınız normal dönemlere göre .çok daha fazla oluyor.

Servis Elemanı

Ramazan ayında neredeyse tüm şehirlerde iftar çadırları kuruluyor. Bu çadırlarda çok kalabalık oluyor ve bir çok insan bundan faydalanabiliyor. İşlerin hızlıca yürümesi ve insanların iftar saatinde çok beklememesi için çok fazla servis personelinin çalışması gerekiyor. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde, Ramazan ayında bu çadırlarda çalışacak çokça çalışan aranıyor.

Aşçı

Normal zamanda yaşanan yoğunluğun çok daha fazlası yaşandığı için, doğal olarak bu kadar kişiye yemek yapabilecek aşçılara ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple çoğu firma bu dönemde ek olarak aşçı çalıştırıyor.

Mutfak Personeli

Yardımcı aşçı, bulaşıkçı, çay servis elemanı ve bunlar gibi mutfakta çalışacak bir sürü personel ihtiyacı en çok Ramazan ayında doğuyor. Çalışan kişi sayısı ne kadar fazla olursa işler o kadar hızlı yürüyor.Ramazan ayında özellikle restoranlarda çalışan kişiler ne kadar fazla olursa serviste o kadar hızlı oluyor. Dolayısıyla müşterilerde o kadar memnun oluyor.

Memnun müşteri demek, işverenin daha çok kazanması demek. Bu yüzden de işverenler Ramazan döneminde part time veya dönemsel personel çalıştırmayı tercih ediyor ve bunun avantajlarından faydalanıyor. Sizde Ramazan ayında çalıştıracağınız part time ya da dönemsel eleman arıyorsanız pariyer.com’a girerek ilan oluşturabilir, aradığınız part time çalışanı en kısa sürede bulabilirsiniz. Üstelik bizimle yeni tanışıyor iseniz, pariyer.com‘da açacağınız ilk iş ilanınızı ücretsiz!

Personel aramıyor ama Ramazan ayında dönemsel çalışmak istiyorsanız kariyerbak.com üzerinde yer alan ilanlarımıza başvurabilirsiniz.