PATENT ve MARKA VEKİLLİĞİ SINAV TARİHİ BELLİ OLDU!

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından iki yılda bir düzenlenen Patent ve Marka Vekilliği Genel Yeterlik Sınavlarının 2019 yılında ne zaman yapılacağı merakla bekleniyordu. Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ın kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre bu yıl yapılacak olan sınavların tarihi 16 Kasım 2019.

PATENT ve MARKA VEKİLLİĞİ SINAV TARİHİ BELLİ OLDU!
Ücretsiz İlan Sitesi

PATENT ve MARKA VEKİLLİĞİ SINAV TARİHİ BELLİ OLDU!

 

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından iki yılda bir düzenlenen Patent ve Marka Vekilliği Genel Yeterlik Sınavlarının 2019 yılında ne zaman yapılacağı merakla bekleniyordu. Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ın kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre bu yıl yapılacak olan sınavların tarihi 16 Kasım 2019.

Patent vekilliği ve marka vekilliği için ayrı ayrı yapılan sınavların her ikisi de genel yeterlik ve mesleki yeterlik olarak iki oturumdan oluşuyor.

Sınavın birinci aşaması olan genel yeterlik sınavından başarılı olan adaylar ikinci aşama olan mesleki yeterlik sınavına girmeye hak kazanıyor. Mesleki yeterlik sınavından da geçerli not alınması halinde patent veya marka vekilliği almak için hak elde edilmiş olunuyor.

Patent ve marka vekilliği genel yeterlik sınavlarına girecek olan adayların aşağıdaki şartların sağlanması gerekiyor;