Oto Yedek Parça Dükkanı Nasıl Açılır?

Yüksek kar getiren girişimlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki oto yedek parça dükkanı işletmek. Bunun en temel gerekçesi de otomobil sektörünün tıpkı gıda sektörü gibi her daim canlı kalabilen bir sektör oluşu.

Oto Yedek Parça Dükkanı Nasıl Açılır?
Ücretsiz İlan Sitesi

Oto Yedek Parça Dükkanı Nasıl Açılır?

Yüksek kar getiren girişimlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki oto yedek parça dükkanı işletmek. Bunun en temel gerekçesi de otomobil sektörünün tıpkı gıda sektörü gibi her daim canlı kalabilen bir sektör oluşu.

Yüksek kar getiren girişimlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki oto yedek parça dükkanı işletmek. Bunun en temel gerekçesi de otomobil sektörünün tıpkı gıda sektörü gibi her daim canlı kalabilen bir sektör oluşu. Dükkan açmak için öyle üst düzey bir teknik bilgiden ziyade, bu pahalı araçları temin edebilecek güçlü bir sermayenin oluşması gerekir.  Oto yedek parça dükkanları çoğunlukla sanayi bölgelerinde yer alıyor.

Günümüzde gelir düzeyi ortalama olan pek çok ailenin araba sahibi olduğunu görebiliyoruz. Araba sahibi herkes açacağınız dükkan için nihayetinde potansiyel müşterileriniz olacaktır.  Kar oranının oldukça yüksek olduğu bu alana yatırım yaparak yüzünüzü güldürebilirsiniz. Arabalar herhangi bir nedenden dolayı arıza yaptığında, araç sahipleri doğrudan bir yedek parça arayışına gider. Bu tip dükkanlar tercih açısından çoğu firmadan önce gelir. 

Bunun nedeni ise oto yedek parçalarının bu tip dükkanlarda çok daha uygun fiyata satılmasıdır. Araç sahipleri, çıkma veya orijinal ürünleri bu dükkanlarda kolaylıkla bulabileceklerini bilirler.  Tabi bu noktada vurgulamak gerekiyor, oto yedek parça dükkanı açmak için belli düzeyde  de olsa otomobilin mekaniğine hakim olmak, müşterileri doğru yönlendirmek adına önemlidir. Bu bilgi en azından teorik düzeyde bile olsa yeterli olacaktır.

 

Organize sanayi bölgeleri, oto yedek parça dükkanlarının merkezleridir. Otomobil sahipleri yüksek maliyetlerden kaçmak adına bu tip dükkanları sıklıkla tercih ediyor. Peki böyle bir dükkana sahip olmak için ne kadar bir sermaye gerekiyor, ortalama maliyetler ne düzeyde. Bayilik sistemine dahil olmazsanız, ortalama 40 bin civarında bir maliyetten söz edebiliriz. Dükkanda sadece motor aksanından ziyade, arabayla alakalı akla gelebilecek her türlü ürünü satmanız gerekiyor.   Ürünlerinizi internet üzerinden de satışa sunabilir, pratik düzeyde satış opsiyonlarınızı genişletebilirsiniz. Dilerseniz interneti; ürünlerinizi ucuza temin edebilecek bir platform olarak kullanabilirsiniz.

Farlar, cam silecekleri, paspas, döşemelik materyaller, oto teybi, ses sistemleri ve akla gelebilecek birçok ürünü satmanız mümkün. Bu işe sıfırdan atım atmak istemiyorsanız, o halde bayilik veren firmalarla iletişim kurabilirsiniz. Bayilik yoluyla start vermenin en büyük avantajı risklerinizi minimize etmektir. Üstelik, dekorasyon ve içeriğe dair çok fazla inisiyatif almak zorunda kalmazsınız.