Konut Kredisinde Ve Kredi Faizlerinde Yeni Dönem

Konut kredisinde dev kampanya geliyor. Gayrimenkul sektörü bu yeni kampanyayla ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin yüzünü güldürmek adına yeni girişimlere imza atmak için start veriyor.

Konut Kredisinde Ve Kredi Faizlerinde Yeni Dönem
Ücretsiz İlan Sitesi

Konut kredisinde dev kampanya geliyor. Gayrimenkul sektörü bu yeni kampanyayla ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin yüzünü güldürmek adına yeni girişimlere imza atmak için start veriyor.

İnşaat sektörünün en önemli kuruluşlarından olan KONUTDER (Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği), GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği), İNDER (İstanbul İnşaatçılar Derneği), KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO işbirliği ile yürürlüğe girecek olan kampanyaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da destek sözü veriyor.

Firmalar kampanya dahilinde konut kredisi faizlerinde kendi inisiyatiflerini kullanarak yüzde 0,98 kredi faizi indirimi ile 120 aya varan vadeli konut satışlarını gerçekleştirmeyi düşünüyor. Konut kredisinde yapılacak olan indirimlerle beraber, emlak sektörünün yeniden hareketlenmesi amaçlanıyor.

Konut kredisinde avantaj paketleri Ekim ayına kadar devam edecek

Konut kredisindeki bu dev kampanya, talepler neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da desteğini aldığı taktirde kampanya süresinde uzatılmaya gidilebilecek. Daha önceki kampanyalarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamu bankalarından yüzde 0,98 kredi indirimine onay vermişti.

Bakanlığın bu yeni süreçte faiz oranındaki desteğinin ön koşulu ise firmaların indirimli krediyi yeniden kamu bankalarından almaları şeklinde gözüküyor. Firmaların ara ödemesiz ya da ara ödemeli, yüzde 10 peşinat ile 120 aya varan vadeli satışlarının kampanya dahilinde yapılması bekleniyor. Böylelikle konut satışlarındaki taksit adedinin, kampanyaya dahil olan firmaların kendi bünyelerine uygun göreceği bir şekilde tüketicilere sunulması amaçlanıyor.

Konutta düşük faiz ve indirim

Ev sahibi olmak artık o kadar da zor değil. Gayrimenkul sektörünün başlattığı kampanya dahilinde konut fiyatlarında indirimlere gidiliyor. Yaklaşık olarak yüzde 10 ile 20 arasında bir indirim söz konusu olacak gibi gözüküyor. Kredi faizinin yüzde 0,98 oranında çekilmesi neticesinde, peşin alımlarda da büyük düşüşlerin olması bekleniyor. Kampanyanın amacı, her bütçeye uygun konutlarla tüketiciler üzerinde olumlu etkiler yaratmak ve inşaat sektöründe yenilikler yaparak ülke ekonomisine destek olmak. Düşük faizli konut kredisi sayesinde ev satın almanın önündeki engellerin aşılması ve tüketicinin indirim beklentilerinin tatmin edilmesi söz konusu oluyor.

Ev almanın tam zamanı

Ev almak isteyen vatandaşları teşvik etmek için gayrimenkul sektöründe yapılması planlanan indirimler ve konut kredilerinin düşük faiz oranları beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Yıllarca kredi faizleri ile beli bükülen tüketiciye ilaç gibi gelecek olan kampanyaya katılımın yüksek olması bekleniyor. Yatırım yapmak isteyenlerin hem kendi ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağı bu kampanyaya dahil olmak için şartların en uygun olduğu zaman olduğu belirtiliyor.