Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenlere!

Artan işsizlik seviyesi ve insanların kendi işini kurmak isteği yeni iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Eğer sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız tam anlamıyla doğru yerdesiniz.

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenlere!
Ücretsiz İlan Sitesi

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenlere!

Artan işsizlik seviyesi ve insanların kendi işini kurmak isteği yeni iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Eğer sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız tam anlamıyla doğru yerdesiniz.

Artan işsizlik seviyesi ve insanların kendi işini kurmak isteği yeni iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Eğer sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız tam anlamıyla doğru yerdesiniz. Bir aile ortamı gibi kendi işinize olan bağlılığınızı ve sadakatinizi uzun yıllar boyunca sürdürdüğünüzde başarınız da aynı oranda artmış olacaktır. Ancak sizlerde kendi işinizi kurmanızın yanı sıra uymanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralları kendinize ilke edinerek ve motive ederek ilerlerseniz eğer başarı oranınızı iş fikirleri arasında en üst seviyeler de tutabilirsiniz. Yapmanız gereken bazı noktalarda daha dikkatli davranmak ve bazı faktörleri göz önünde bulundurmaktır.

1) KALBİNİZDEKİ VE HAYALİNİZDEKİ MESLEKLERE YÖNELİN!

İlk adım olarak bir iş fikrine sahip olabilmek ve iş kurabilmek için kalbinizde ve hayalinizde yatan mesleklerden yola çıkmanız gerekmektedir. Daha sonra bu işin olup olmayacağı ya da rekabet durumunu biraz piyasa araştırması yaparak bilgi edinebilirsiniz. Bazı işlerde risk taşımak karlı bir durum söz konusu olurken bazı durumlarda risk taşımak zarara da uğratabilmektedir. Bu araştırmaları yaptıktan ve kalbinizi dinledikten sonra kendinize sormanız gereken bazı kritik sorular bulunmaktadır. İşime sadık olup gereken önemi verebilir miyim? işimi idame ettirebilmek için hangi yolları denemeliyim? Ya da bu iş bana uygun mu? Diye soruları kendinize sormanız gerekmektedir. Kendinize bir plan oluşturup işletmeniz için de bir fizibilite etüdü oluşturarak bu işe atılabilirsiniz. Nerede iyi olur? İş yeri nerede olmalı? Gibi sorulara cevap alarak başarı şansınızı daha çok arttırabilirsiniz.

2) HER BAŞARISIZLIĞI BİR DENEYİM KABUL ETMEK

Hayatın çeşitli zamanlarında olduğu gibi iş hayatında da bazı başarısızlıklar ile karşılaşabilirsiniz. Bu başarısızlıkları kendinize bir darbe ya da motivasyon düşüklüğüne sebep olmaması için moralinizi bozmamanız gerekmektedir. Bunun yerine her başarısızlık bir deneyim olarak kabul edilmesi gerekmektedir. Önünüze çıkabilecek her engel için kendinizi bu duruma hazırlayarak hareket etmek her başarısız durumda daha az darbe almanızı sağlayacaktır. Bu başarısızlıktan güç alarak yolunuza daha sağlam ayaklar ile basarak işinizi uzun süre yapmanızı sağlayacaktır.

 

3) BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİ OLABİLMENİN KOŞULLARINI ARAŞTIRMALISINIZ!

Günümüzde ve yakın zamanda bulunan birçok başarılı girişimcilerin ardında bazı önemli faktörler bulunmaktadır. Bu koşullar göz önünde bulundurularak işlerini daha iyi yerlere taşımış ve kısa zaman içerisinde büyüme göstermişlerdir. Öncelikle kendi işinizi kurmak için ilk adımı attığınızda vizyonunuzu ve misyonunuzu belirleyerek piyasa araştırmalarını yaptıktan sonra yeterli organizasyon ve reklam çalışmalarınızı yürütmeniz gerekmektedir. Teknoloji zamanında yaşadığınızı düşünerek interneti kullanarak daha geniş bir kitleye ulaşmanız mümkün olmaktadır. Vereceğiniz her reklam ve organizasyon faaliyetleri sayesinde geniş kitlelerin sizlere ulaşmasını kolaylaştırmış olacaksınız. Bunun haricinde girmiş olduğunuz sektör hakkında mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Sizlerin kurmuş olduğu iş fikirleri arasında faaliyet gösteren sektörler hakkında bilgi sahibi olmanız bu işte ilerlemenizi hızlandıracaktır.

4) KENDİNİZE GÜVENİN!

Yapabileceğiniz hiç bir şeyden korkmayınız. Ticaret işi risk ve cesaret işidir. Korkarak bir işe yaklaşmanız bu işte başarısız olma olasılığınızı daha çok arttıracaktır. Hayatta bazen risk almak gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Ancak bu tamamen riskin üzerine körü körüne gitmeniz gerektiğini ifade etmez. Siz yolunuza eğer sağlam adımlar basarak ilerlerseniz risk faktörünü olumlu yönde kendinize çevirebilirsiniz.