İstanbul Part-Time İş İlanları İçin En İyi 5 Site

İstanbul Part-Time İş İlanları İçin En İyi 5 Site

İstanbul Part-Time İş İlanları İçin En İyi 5 Site
Ücretsiz İlan Sitesi

İstanbul Part-Time İş İlanları İçin En İyi 5 Site

İster İstanbul Anadolu Yakası’nda Part-Time iş ilanı arayın isterseniz Avrupa Yakası’nda Part-Time iş ilanı arayın; internet sayfaları ve iş ilanı siteleri arasında boğulmamanız adeta bir mucize haline gelebiliyor. Bu yüzden İstanbul’da Part-Time iş arayan takipçilerimize yardımcı olabilmek için, sürekli güncel Part-Time iş ilanlarının paylaşıldığı en çok takip edilen 5 iş ilanı sitesini derledik. İşinizi ararken internetteki asparagas ilanlarla dolu ya da sizleri reklamlarla boğmaktan iş haberini okutmayan sitelerden kurtulmak için iş arayışınızı doğru yerde sürdürmeniz çok önemli.

Bu yazımızda İstanbul içi Part-Time iş ilanları için en çok takip edilen web sayfalarını sizlerle paylaşıyoruz. İlerleyen yazılarımızda bu listeyi daha da genişleterek, az takip edilen fakat hızlı ve güvenilir Part-Time iş ilanı bulabileceğiniz ilan sitelerini de sizlerle paylaşacağız.

1. Kariyerbak.com iş ilanları

Kariyerbak.com, internetten iş arayan insanların belki de tamamının önüne çıkmış olan en popüler iş ilanı sitelerinden birisidir. Çok fazla popüler olduğu için haliyle çok fazla iş ilanı bulabiliyorsunuz. Bu bir avantajı olduğu gibi çok kişinin bilmesi ve yine çok fazla kişinin iş başvurusu için siteye giriyor olması, aynı işe çok sayıda Part-Time iş arayan kişinin başvuracağı anlamına gelir. Haliyle işe kabul olma ihtimaliniz daha da zorlaşmış oluyor.

Buna rağmen, Kariyer.net’i muhakkak takip etmelisiniz. Örneğin, bir Part-Time iş ilanları Anadolu Yakası için çok fazla kişi başvurmuş olsa dahi, part-time işlerde sirkülasyon çok fazladır. Yani başvuranlar arasından size sıra gelmeden işe başlayanlar olsa dahi, yakın zamanda işten çıkma oranı genel itibariyle çok yüksek. Bu yüzden firmalar tekrar Kariyer’de ilan açmaktansa, daha önceki ilanına başvuranlar arasından başvuru sırasına göre aradığı kişiyi bulmayı tercih ediyor.

Kariyer’de dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, -daha doğrusu bu internetten iş arama serüveninizde diğer tüm ilan siteleri için de geçerli- CV’nizi ve size ait bilgileri mümkün mertebe doldurmanızdır. Kendinize ait ne kadar detay girerseniz, bir iş başvurusunda diğer başvurucular arasından tercih edilme şansınız o kadar artacaktır.

2. İndeed.com Türkçe servisi

İndeed, Dünya’nın hem iş arayanlar hem de işverenler tarafından en çok ziyaret edilen iş ilanı sitesidir. Fakat ülkemizde Kariyer çok fazla popüler hale geldiği için aynı şeyi Türkiye için söyleyemeyeceğiz.

İndeed’de belki de ilk dikkatinizi çeken sade yapısıdır. Bu zaten endişeli olduğunuz ve bundan kaynaklı da hızlı davranmak istediğiniz için aslında çok yerinde bir tarz. Sade bir iş ilanı sitesi aynı zamanda arayışınıza bir cevaptır. Bununla beraber İndeed küresel bir şirket olduğundan ötürü, algoritması çok geniş olduğundan, işverenlerinde size ulaşması olasıdır. Kariyer.net’e göre daha az iş arayan kişi girdiğinden kaynaklı, iş bulma ihtimaliniz bir kat daha fazla.

Yabancı lokasyonlu fakat Türkiye sahasında faaliyet yürüten firmalarla karşılaşma ihtimaliniz diğer web sitelerine kıyasla İndeed’de daha yüksektir. Yabancı dil bilginiz var ve böyle firmalarda çalışmak istiyorsanız İndeed iş ararken ilk durağınız olmalı.

3. Sahibinebak.com iş ilan kategorisi

Sahibinebak.com’u neredeyse artık Türkiye’de tanımayan kalmadı. Kiralık ev ararken, yeni araba alırken herkesin ilk, birçok insanında neredeyse tek durağı halinde. Çünkü çok fazla ilan olduğu için gerek ev kiralarken gerekse bir şey alırken aradığınıza ulaşmanız çok sürmüyor.

Emlakçılar ve ufak çaplı KOBİ’lerinde çeşitli ürünlerini sattıkları uğrak bir nokta haline gelen sahibinden, epey bir süredir iş ilanlarını da kullanıcılarına açtı. İş ilanları arasında İstanbul Part-Time iş ilanlarını da keza yer almaktadır. Fakat, burada bir genelleme yaparak ufak bir dipnot düşebiliriz; Sahibinebak.com’ üzerinden paylaşılan Part-Time iş ilanları arasında esnek, kayıtsız iş ilanları da diğer sitelere görece burada daha fazla yer almaktadır.

4. Unisbul.com Part-Time iş ilanları

Unisbul, adından da çıkarımda bulunulacağı üzere, üniversite öğrencilerinin iş bulması için kurulmuş bir web sayfasıdır. Bunun dışındaki ilanlara yer verilmez. Bu yüzden Part-Time iş ilanları Avrupa Yakası için -keza Anadolu Yakası için de aynı durum söz konusu- arayışınıza cevap olma ihtimali çok yüksektir. Çünkü işverenler sadece üniversite öğrencisi aradığı iş ilanlarını bu platform üzerinden paylaştığı için, çalışma saatini, eğitiminize özgü özel durumu vs. anlayışla karşılama ihtimali yüksek.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi 2 girişimci tarafından kurulduğu söylenilen site, bugün çok büyük iş ilanı siteleriyle rekabet haline gelmiş durumda. Part-Time iş başvurularınız için Unisbul da rotanız üzerinde olsun.

5. Pariyer.com üzerinden Part-Time iş başvurusu yapın

Pariyer.com İTÜÇEKİRDEK tarafından desteklenen yeni ve yerli bir iş ilanı paylaşım platformudur. Yeni olmasına rağmen birçok kez karşınıza çıkma ihtimali çok yüksektir. Diğer saydığımız iş ilanı siteleri rekabet eder hale geldiğini söyleyebiliriz.

Pariyer.com’u listemize almamızın sebebi Unisbul gibi sadece Part-Time iş arayanlar ile Part-Time çalışacak üniversite öğrencisi arayan işverenleri buluşturmaya çalışması. Böylesi sadece Part-Time iş ilanı paylaşan platformlarda daha çabuk sonuç elde etmeniz çok güçlü bir ihtimaldir.

Sizlere en çok Part-Time iş başvurusu yapılan 5 web sayfasını tanıttık. Bu platformlar üzerinde çok fazla iş ilanı yayınlandığı gibi çok fazla da iş arayan üniversite öğrencisi bulunmakta. İş arayışınızı buralarda sürdürürken, iş başvurunuzun işveren tarafından belki binlerce kişi arasından seçilmesi gerektiğini unutmayın. Bu yüzden sizi birçok insan arasında öne çıkartacak niteliklere sahip olmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmadan kendinize ait bilgileri eksiksiz doldurmaya çalışın.