EVDE YEMEK YAPARAK PARA KAZANMAK...

EVDE YEMEK YAPARAK PARA KAZANMAK...

EVDE YEMEK YAPARAK PARA KAZANMAK...
Ücretsiz İlan Sitesi

Evde yemek yaparak para kazanmak evden para kazanmak ve evden ek gelir isteyen ev hanımları için en iyi iş önerileri arasında gelmektedir.

Üstelik yapacağınız kurabiye, pasta börekleri pazarlamak için özel bir e-ticaret sitesi kurup, vergi vermeniz de gerekmiyor.

Bu iş daha çok sosyal medya üzerinden yürüyüyor. Buralarda yeteri kadar arkadaşınız varsa bu işi başarmanız hiç de zor olmuyor.

Eğer yeteri kadar arkadaşınız yoksa bile dert etmeyin. Çünkü bazı sosyal medya sayfalarından faydalanarak reklamınızı yapabilirsiniz.

Evde Pasta Börek Yapma İşine Nereden, Nasıl Başlanır?


Bence ilk önce hangi gıda türünü satmak istediğinize karar vermelisiniz. Aynı anda; pasta, pizza, kurabiye gibi çeşitleri evinizin mutfağında yapmak gibi bir imkanınız olmadığı için tek bir çeşide yönelmek daha iyi olacaktır.

Bence kolay bir şekilde satışını yapabileceğiniz başlıca gıda türleri şunlardır;

- Börek

Bildiğiniz gibi böreklerin pek çok farklı çeşidi var.

Bu çeşitler böreğin şekline göre; tepsi, kol vb. şekilde adlandırıldığı gibi iç malzemesine göre; peynirli börek, kıymalı börek, ıspanaklı börek v.b şekillerde de adlandırılmaktadır.

Eğer ki evde börek yapmak için karar kıldıysanız fırın gereklidir.

Davul fırın da işinizi gayet görecektir. Börek çeşitlerini ve yapılışlarını öğrenmek için ise YouTube'da ya da yemek tarifleri sitelerinde araştırma yapmanızı öneririm.

Bildiğiniz gibi internet ortamında yemek tarifleri ile ilgili tonla içerik var. Bu içerikler arasında pek çok börek tarifleri de bulabilirsiniz.

- Poğaça
Benim bile yaptığım poğaça oldukça lezzetli olmaktadır.

İnsanlar neden bir simitçiden poğaça almak varken sizlerden alsınlar ki diye düşünebilirsiniz ancak evde yapılan poğaçanın ayrı bir lezzeti oluyor.

Bunun temel nedenlerinden birisi ise iç malzemenin daha dolgun olması ve tuz ayarının da ideal ölçüde yapılabilmesidir.

Simitçilerde, kantinlerde satılan poğaça türlerinin lezzetini etkileyen pek çok unsur söz konusudur.

Örneğin saklama koşulları, kullanılan malzemelerin kalitesi, taze olması gibi kriterler söz konusudur. Siz ise evinizde çok güzel poğaçalar yapabilir ve bunları etkili bir sunum ile satabilirsiniz.

Ben mesela çok lezzetli peynirli poğaçayı sadece 3 saatte hazırlayabiliyorum. 3 saatte hazırladığım bu poğaçaların adet sayısını hiç saymadım ancak 20 adet olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ayrıca sizlere önerim yaş maya ile hazırlamanızdır. Poğaçanın da çeşitleri bulunmaktadır. Peynirli, ıspanaklı, patatesli gibi...

Bu çeşitler hakkında bilgi almak ve poğaça nasıl yapılır öğrenmek için yine yemek tarifleri sitelerinden faydalanabilirsiniz.

- Pizza
Evde pizza yapabilirsiniz.

Pizza yapmak bence poğaça ve böreğe kıyasla biraz daha zor ancak fiyat bakımından pizza daha da maliyetli olduğu için, çok daha iyi bir şekilde kazanç elde etmeniz mümkün olmaktadır.

- Kurabiye
Evde kurabiye yapmak en iyi fikirlerden birisidir.

Çikolatalı, sütlü ya da damla çikolatalı gibi çeşitleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Lezzetli ev kurabiyelerinin yerini başka hiçbir şey tutamaz.

- Kek
Özellikle de markette satışa sunulan kek çeşitleri ile evde yapılan kekleri kıyasladığımız zaman arada lezzet bakımından ciddi bir fark olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Eğer kek yapmak konusunda kendinize güveniyorsanız, yukarıda sıralandırdığım gıda türlerini boşverin ve sadece siz kek çeşitlerini yapın.

Çikolatalı, limonlu, portakallı, fındıklı ve hatta ıslak kek de yapabilirsiniz.

Aklıma gelen evde yapıp satılabilecek gıda türleri olarak bunlar geldi. Siz belki de daha iyi bir şey bulabilirsiniz.

Yukarıda sıralandırmış olduğum gıda türlerinden hangi birisini yapmaya karar vermiş olursanız olun, satış yapabilmeniz için "etkili tanıtım" son derece önemli olmaktadır.

Yazımın devamında, satışa sunmayı planladığınız bu gıdalar için etkili tanıtım çalışmasını nasıl yapabileceğinize dair temel tekniklere kısaca değineceğiz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak için Etkili Tanıtım Nasıl Yapılır?

Yıllar önce izlemiş olduğum bir videoda kadın, yemek reklamlarında kullanılan pek çok özel malzemeler olduğuna değinmişti.

Yani aslında reklamlarda gördüğümüz gıdalar, canımızın daha çok çekmesi için özel malzemeler ile daha çekici hale getiriliyormuş.

Sizce de bu konuda başarılı olmuyorlar mı?

Mesela gecenin ortasında karşısına sucuklu yumurta görseli çıkan bir insanın canı çekmez mi?

Sonuç olarak eğer iyi bir satış yapabilmek istiyorsanız görsellik çok önemlidir. Çünkü biz insanlar lezzetli şeylere hayır diyemeyiz. En azından bir defa denemelik bile olsa satın almak isteriz.

İşte tam da bu aşamada kullanmakta olduğunuz akıllı telefonunuzun kamera çözünürlüğü büyük önem arz ediyor.

Çünkü etkileyici fotoğraflar çekmelisiniz ve bunu birkaç farklı açıdan başarmalısınız.

Fotoğraf çekme işlemini gerçekleştirdikten sonra ise dilerseniz birkaç efekt ile çok daha çekici bir hale getirebilirsiniz.

Öte yandan fotoğraf üzerine kırmızı arkaplan beyaz ve kalın font ile fiyatını yazabilir ve bu sayede bu görseli ulaştıracağınız insanların bir an önce sipariş vermesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca şunlara dikkat; 

 

- Siparişler için belirli gün ve saat notları alın.

- Sipariş malzemelerini özelleştirme seçeneklerini sunun.

- Yapabilirseniz 1 dakikalık tanıtım videoları sosyal medyada çok ilgi görecektir.

- Kendinize özgü tarifler yapın. Bu sayede özel lezzetleriniz daha fazla ilgi görecektir.
 

- Bu gibi kriterler neticesinde satışlarınızı daha da arttırabileceğinize inanıyorum.

Yaptığınız işin maliyeti çıkarması gerekiyor

Bu işe girişmeden önce malzemeler için net olarak ne kadar harcama yaptığınızı ve ne kadar fiyattan pasta börek satışı yaptığınızı dikkate alın. Hesap yapın ve bu iş gerçekten karlı mı? Bu soruyu kendinize sorun.

Hesabı yaparken aynı zamanda sadece malzemeleri satın almak için harcadığınız parayı değil, bu iş için toplamda ne kadar zaman harcadığınızı da göz önünde bulundurun.

Çünkü unutmayın ki "zaman" hayatınız için en önemli kavramlardan birisidir ve zamanınız boşa gidiyorsa bunun hiç bir anlamı yoktur.

Bu işten karlı çıkabilmeniz önemlidir. Kimse hobi olarak pasta börek satışı yapmak istemez herhalde? Özellikle de ev hanımları için bu çok iyi bir fırsat ama önce hesap yapılmalıdır.

Almanya'da yaşayan bir arkadaşım evde yemek yaparak para kazanıyordu . Facebook üzerinden, yaşadığı eyaletteki yakın noktalarda pasta börek talep edenlere teslimat yapıyordu.

Bu iş gerçekten iyi gidiyordu ancak dikkat edilmesi gerekiyor. Nitekim bazı alıcılar kötü niyetli olabiliyor. Bu doğrultuda özellikle de teslimat aşamasında dikkat etmenizi öneririm.