Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Satın Alırken Bunlara Dikkat!

Sahibinebak.com | Blog -Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Satın Alırken Bunlara Dikkat!

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Satın Alırken Bunlara Dikkat!
Ücretsiz İlan Sitesi

 

 

Endüstriyel Mutfak Firmaları Listesi

Restoranınız için endüstriyel mutfak ekipmanları ve sanayi tipi mutfak malzemeleri satın almak istiyorsanız, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak doğru adreslere ulaşabilmek için epey mesai harcamanız gerekebilir.

Yoğun çalışma temponuzdan dolayı tüm bu işler son dakikaya kaldıysa telaş etmeyin, çünkü bu işi sizin için oldukça kolaylaştıracak bir Firma Listesi hazırladık.

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Satan Firmaların iletişim bilgilerini içeren Listeye ulaşmak için linke tıklamadan önce, malzeme satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli konulara değindiğimiz aşağıdaki başlıklara göz atmanızda büyük fayda var.

'Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Satan Firmalar Listesi İlandex'te!' başlıklı yazımızı hemen okumak için tıklayınız.

 

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Satın Alırken Bunlara Dikkat!

1. Güçlü Çözüm Ortağı

Sizler için hazırlanan Firma Listesinde de göreceğiniz üzere, Türkiye'de Endüstriyel Mutfak Ekipmanları İmalat ve Satışını yapan pek çok büyük ve güvenilir firma bulunuyor.

Bu firmalarının bazıları tasarım, imalat, kurulum ve montaj hizmetlerini bir arada sunarken, bir kısmı da Türkiye'nin dört bir yanına satış hizmeti veriyor olmalarıyla öne çıkıyor.

Ekipman ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli zamanınız yoksa, seri üretim için yeterli personel istihdam edebilen ve bu sayede yüksek kapasite ile hizmet sunabilen firmaları tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır.

 

2. Marka ve Model Seçimi

Yatırım maliyeti oldukça yüksek olan mutfak ekipmanların marka ve model seçiminin işin en başında doğru yapılması, ilerleyen süreçlerde varmayı hedeflediğiniz ticari başarıya ulaşabilmeniz açısından son derece önemlidir.

Kaliteli ve uzun ömürlü mutfak ekipmanlarına en uygun fiyata sahip olmak istiyorsanız, ilk işiniz piyasadaki tüm bilinen marka ve modelleri iyice araştırmak olmalıdır.

Böylelikle, ihtiyacınızı karşılayabilecek alternatif ürünler arasında seçim yaparken en isabetli kararı vermeniz çok daha kolay olacaktır.

 

3. Fiyat Karşılaştırması

Yüzlerce marka ve model arasından seçim yapmaya çalışırken, satın alma kararınızı etkileyen en önemli bir unsurlardan biri de ürünün fiyatıdır.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Marka ve Modelleri arasındaki fiyat farklarının sebeplerini doğru analiz edip ekonomik açıdan en doğru tercihi yapabilmek için, önce kıyasladığınız ürünler arasındaki farklılıkları doğru anlamış olmanız gerekir.

Fiyatlarını kıyasladığınız ürünlerin kapasite, boyut, hammadde kalitesi, garanti süresi, enerji sarfiyatı gibi temel özellikleri birbirinden oldukça farklı olabilir.

Seçim yapmakta zorlandığınızda, daha önce çalıştığınız ve güvendiğiniz firmaların satış temsilcileri ile görüşüp ürünlerle ilgili detaylı bilgi isteyebilir, katalog talebinde bulunabilirsiniz.

 

4. Ürün Stok Durumu

Haftanın altı yedi günü aralıksız çalışan bir mekan işletmecisinin, arızalanan ya da kapasitesi yeterli gelmeyen bir ekipman yerine yenisini almak için harcayacak fazla zamanı yoktur.

Bu durum,  acil ekipman ihtiyacı olan ve risk almak istemeyen işletmecileri, sipariş üzerine çalışan firmalar yerine stoklu çalışan endüstriyel ekipman firmalarına yöneltmektedir.

Mekan yenilenmesi ya da açılış gibi belli terminlere uymak zorunda olduğunuz durumlarda, imalat ya da tedarik sürelerinin uzaması yüzünden işlerinizin aksamasını istemiyorsanız, stoklu çalışan firmalara öncelik verebilirsiniz.

 

5. İmalat Süresi-Sipariş Sırası

Mekana özel ölçü veya özelliklerde ekipman yaptırmak isteyenlerin düştüğü en büyük yanılgılardan biri, ürünün teslim edileceği tarihi hesaplarken, satış temsilcileri tarafından verilen imalat süresini referans almalarıdır.

Fiyat bilgisi almak için görüştüğünüz satış temsilcileri tarafından aktarılan standart imalat süresi ile sipariş teslim süresi her zaman aynı olmayabilir.

Teslimat tarihini netleştirmek adına, satış temsilcinizden, imalat ekibinden alacağı bilgileri size yazılı olarak ulaştırmasını talep etmekte yarar vardır.

Elinizde üretim başlangıç tarihi ve teslim süresi gibi bilgileri içeren yazılı bir teklif bulunursa, satış personelinin işten ayrılması veya araya giren siparişler nedeniyle mağduriyet yaşamazsınız.

 

6. Ürün Teslim Süresi

Restoranınız için ihtiyaç duyduğunuz mutfak ekipmanlarının üretiminde kullanılan hammaddelerin bir kısmı yurtdışından getirtiliyor ya da ürün olduğu gibi yurtdışından ithal ediliyor olabilir.

Yurt dışından getirtilen ithal ürünler söz konusu olduğunda, çalışacağınız endüstriyel ekipman firmasını seçerken dikkat edilmesi gereken en  belirleyici unsur 'ürün teslim süresi' olmalıdır.

Ödemesini peşin yapıp sipariş ettiğiniz ürünün ancak yirmi günde getirtilebildiğin restoran açılışınıza on gün kala öğrenmek istemiyorsanız, herhangi bir ödeme yapmadan önce teklifte yer alan teslim tarihine göz atmayı ihmal etmemelisiniz.

 

7. Teknik Destek

Gıda Sektörüne atılanları bekleyen uzun alışveriş listesini tamamlamak kolay bir iş olmasa da, tecrübeli, işini bilen ve yaptığı işin arkasında duran güvenilir firmalarla çalışıldığında işler çok daha hızlı ve sorunsuz ilerler.

Ürünlerin Teknik özelliklerini kıyaslarken karşınıza çıkan anlaşılması zor terimler arasında boğulmadan bu işin üstesinden gelmek istiyorsanız, yetkililerden teknik konularla ilgili bilgi istemekten çekinmeyin.

Her satıcının doğal olarak sattığı ürününün iddialı ve güçlü olduğu özelliklerinden bahsedecek olduğu da göz ardı edilmemelidir.

Sipariş öncesi ne kadar çok firma ile görüşürseniz, piyasada satılan ürünler hakkında o kadar çok bilgi sahibi olursunuz.

 

8. Ürün Katalogları

Onlarca Sanayi tipi Mutfak Malzemesi arasından hangisine ihtiyacınız olduğunu anlamakta güçlük çekiyorsanız, firmaların internet sitelerinde yayınladıkları online ürün kataloglarına başvurabilirsiniz.

Kataloglara hızlıca göz atıp, karşınıza çıkan bilmediğiniz terimleri internetten araştırıp öğrendiğiniz zaman, neye ihtiyacınız olduğunu daha rahat ifade edebilir ve satış sorumlularının anlattıklarını daha iyi anlayabilirsiniz.

Ürün kataloglarını incelemek oldukça zahmetli bir iş gibi görünse de, teknik terimlere aşina olduğunuzda ve somut verileri baz alarak ilerlediğinizde alternatifler arasından ihtiyacınıza en uygun olan ürünleri seçmek çok daha kolay bir işe dönüşecektir.

 

9. Aynı Ürün Farklı Fiyat?

Marka, model, menşei gibi önemli özellikleri aynı olan bazı ürün fiyatlarının firmadan firmaya farklılık göstermesi son derece olağandır. 

Firmaların belirledikleri satış rakamları arasındaki farklılıklar kafanızı bulandırıyorsa, elinizi kredi kartınıza atmak için acele etmeyin.

Fiyat Farkları genelde şu sebeplerden kaynaklanır.

 > Stoklu çalışan firmalar kur dalgalanmalarından direk etkilenmedikleri için ithal ürünleri piyasadaki muadillerinden daha ucuza satabilirler.

>Ürün veya hammadde satın alırken büyük  miktarlarda alım gerçekleştiren firmaların üretim maliyetleri ve dolayısıyla satış fiyatları daha düşük olur.

> Üretim kapasitesi yüksek firmalarda, depoda yenilerine yer açmak için piyasanın altında rakamlara satış yapılması sık rastlanır bir durumdur.

> Stoktaki ürünleri süratle satıp nakite çevirmeyi hedefleyen firmalar, kar marjlarını düşük tutup sürümden kazanmayı tercih edebilirler.

 

10.İnternet mi  Showroom mu?

Artık ayakkabımızı bile internetten sipariş eder hale geldiğimiz bir dünyada yaşıyor olsak da, endüstriyel ürünler söz konusu olduğunda saniyeler içinde sipariş verebiliyor olmanın bazı dezavantajları olabilir.

Özellikle sizin istediğiniz ölçülerde imal edilecek özel imalatlarda ve yerinde ölçü alınarak mekana özel olarak üretilen ürünlerde iade veya sipariş iptali söz konusu olmadığından, firmaların imalathane,depo veya showroomlarını ziyaret edip, teşhir ürünlerini yerinde görmeden son kararınızı vermeyin.

İnternet sitesi oldukça profesyonel görünen, son derece kurumsal ve güçlü bir izlenim veren bir firmadan aldığınız hizmetlerinden memnun kalmayabilir veya görsel tasarımı ile pek de güven uyandırmayan bir siteden beklentilerinizin çok daha üzerinde, kaliteli bir hizmet satın alabilirsiniz.

Ekipman satın almak için araştırma yaparken,  internet üzerinden ulaştığınız firmaları ziyaret edip, firma yetkililerini ve ürünleri yerinde görmek en güvenlisidir.

 

sahibinebak.com'da yayınlanan Endüstriyel Mutfak Ekipmanları İlanlarına göz atmak için linke tıklayınız.

https://www.sahibinebak.com/is-makineleri--sanayi

 

Restoranlara özel ilk ve tek platform olan sahibinebak.com'da ücretsiz üye olup Malzeme Ekipman İlanı vermek için linke tıklayınız.

https://www.sahibinebak.com/kayit

SAHİBİNEBAK.COM