Bokwa Fitness Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son zamanların popüler dans ve fitness sporlarından biri olan bokwa’nın latin alfabesine bağlı figürlerle yapıldığını biliyor muydunuz? İşte bu ilginç spor dalı hakkında detaylar!

Bokwa Fitness Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Ücretsiz İlan Sitesi

Son zamanların popüler dans ve fitness sporlarından biri olan bokwa’nın latin alfabesine bağlı figürlerle yapıldığını biliyor muydunuz? İşte bu ilginç spor dalı hakkında detaylar!

Dans, intense fitness, hip-hop jestleri, aerobik adımları birleştirerek gerçekleştirilen bir kardiyo egzerisizi olan bokwa fitness sporu dinamik hareketler, müzikal motivasyon ile vücuda form kazandırmayı hedefler. Harfler ve rakamlar ile dans hareketleri arasındaki ilişki, vücutla birlikte zihin ve dengeyi de çalıştırır. Zumba, salsa gibi popüler spor salonu danslarına son dönemde eklenen ve hızla popülerlik kazanan bir fitness-dans türüdür.

Bokwa fitness kimler içindir?

7’den 77’ye geniş bir yaş aralığında ciddi bir hareket problem ve engeli bulunmayan, harf ve sayıları okuyabilen herkesin yapabileceği bir spordur. Özellikle zayıflamak ve form tutmak için 20’li yaşlarda başlandığı ve sürekli yapıldığı taktirde hayat boyu etkisi görülebilecek iyi sonuçlar verebilmektedir.

Bokwa fitness nasıl yapılır?

Bokwa’da Güney Afrika’nın danslarından gelen dans figürleri kullanır. Bu dans figürlerindeki adımlar ve bu adımlardaki hareketler, latin alfabesinin harfleri ve numaralara bağlıdır. Bokwa dans eğitmeni geri planda Bokwa’ya özel müzik eşliğinde seçtiği hareketlere göre bu harfler ve numaralarla talimat verir. Dans katılımcıları ise bu talimatları okuyarak dans adımları ve figürlerini gerçekleştirirler.

Bokwa fitness vücuda nasıl yararlar sağlar?

– Kas sıkılaştırır, vücudu sağlam ve dayanıklılaştırır.

– Bir Bokwa dersinde yaklaşık 700 ila 1200 kalori yakabilmeniz mümkündür.

– Kalça ve bacaklara sıkı bir görüntü kazandırır.

– Vücudun yoğun terlemesine sebep olur, metabolizmayı hızlandırarak, toksin atmayı sağlar.

– Kardiyovasküler aktiviteyi artırarak, kan dolaşımını iyileştirir.

– Diğer uğraştığınız spor branşlarında performansınızı olumlu etkiler.

– Zinde bir zihin ile daha mutlu yaşamanızı sağlar. Müzik duygunuzu geliştirir.

Bokwa fitness için nelere ihtiyacınız var?